Jos muistan oikein,hänet vapautettiin Riihimäen vankilasta.
Saman vankilan johtaja on usein tuonut esille kovan luokan laitostaan,josta ketään ei vapauteta.
Kuinka tuon kortitta ajelevan tappokoneen vapauteenvalmentaminen tehtiin.....
Vapautuuko sieltä muitakin.....
Saman vankilan johtaja on usein tuonut esille kovan luokan laitostaan,josta ketään ei vapauteta.
Kuinka tuon kortitta ajelevan tappokoneen vapauteenvalmentaminen tehtiin.....
Vapautuuko sieltä muitakin.....
Vastaukset 20
Vanhimmat
jättää valjakkala rauhaan ja antaa hänen elää elämäänsä ihan omissa oloissaan. Hän on rangaistuksensa kärsinyt!
ko.kaveri tulee pärjäämään vapaudessa,näyttihän nk.koevapaus sen,että miehen päässä ei ole muuta kuin sahanpurua.kohta saamme taas lukea,kun dorka palaa kivitaloon....
mahdollisuuden ja ihminen hänkin on.
kauhakuormaajana pitänytkään?
se olet, URPO!
Ihminen ei toimi niin kuin tuo monimurhaaja.
Toisaalta ei eläinkään.Joku valuvika tuohon on päässyt tulemaan.
vaan valjakkalan teoista, onhan näitä muitakin jotka on surmannut oman perheensä. OMAN! ja niistä ei puhuta ollenkaan!
Juha on nyt paksu poika, ei enää pyörällä ajele.
KÖ AJAIS.mIKS EI VALTIO AJELUTTANU JUHALLE AJOKORTTII,NYT JOUTUU AJELEEN KORTITTA JA KOHT ON TAAS KIVEN SISÄSS JA IHAN TURHAA?FANAIT RULETTAA JA JUHA AJAA,KUKAAN EI OO MITÄÄN?
Ryvettynyt RISE voisi nyt kohottaa profiiliaan ja aloittaa vapauteenvalmistelun jälkikäteen. Hankkimalla polkupyöräilijäuransa hieman surullisesti lopettaneelle murhaajalle ajokortin.
Ettei lähtisi pyörävarkaisiin......
olen samaa mieltä.valjakkala on rangaistuksensa kärsinyt ja hänellä on oikeus normaaliin elämään siviilissä.toivon hänelle menestystä ja onnea vapaudessa.t.veksi tampere.vanha liitto.
Mutta ku ajais ees selvistä päin.
Normaaliin elämään olisi oikeus,mutta kun ei.Lopetetaan jo tää jauhaminen,eikö?
vaan päätökset niistä tekee tuomioistuimet, jos asiassa on jotain epäselvää.
Miten monimurhaajan vapauttaminen valmisteltiin?
Ei kysytty päätöksentekijää.
Toinen kysymys koski vapautumista Riihimäen vankilasta.
Ei kai ole niin ettei kovasti kehuttu ja paljon rahaa nielevä uusi järjestelmä toimi?
Nikitaa ei todellakaan valmisteltu vapauteen millään tavalla. Toisaalta nikitalla ei ollut sellaisia ongelmia, joita vangeilla normaalisti on ja jotka vaativat kuntoutusta. Nikita ei koskaan 20 vuoden vankeutensa aikana ollut psykiatrisessa hoidossa, hän ei syönyt psyykenlääkkeitä,hän ei käyttänyt huumeita ja niin psykologit kuin psykiatritkin ovat olleet yksimielisiä, että fougan päässä ei ole vikaa. sosiaalipuoli vankilassa taas oli sitä mieltä, että nikita omaa hyvät sosiaaliset valmiudet siviilielämään. Olisikohan kuntoutuksella estetty
fougan paha paha rike siviilissä (kortitta-ajo!)
josta koko suomen media-koneisto älähti ja osoitti
älykkyyttään?
Se mitä minä tiedän niin miehellä menee vapaudessa
erittäin hyvin, moninkertaisesti paremmin kuin
mitä 80%:lla vapautuvista vangeista ja sekös vajakkeja ärsyttää ja pistää solvaamaan nikitaa anonyymina netin keskustelupalstoilla "miehekkäästi"' oi joi,voi voi..
"Nikitaa ei todellakaan valmisteltu vapauteen millään tavalla. Toisaalta nikitalla ei ollut sellaisia ongelmia, joita vangeilla normaalisti on"
Nuo ovat tosiasioita.
Tuon tyypin ongelmat ovat pahempia kuin mitä normaalivangilla on.
Siinä on samalla selitys siihen miksi ei tehty mitään.Ei kyetty.
Keinoja tosin olisi,mutta kukaan ei uskalla tehdä päätöksiä.
Ne joutuu sitten pakon edessä tekemään oikeuden tuomari jatkossa.
Antakaa tuon Nikitan olla jo rauhassa. Miettikääpäs esim. Kotkalaista poikaa joka tappoi OMAT sisarensa? Ja kuinka monta muuta.esim. nainen tappoi espoossa KOLME OMAA lastaan. Onjan noita vaikka kuinka paljon. Nikitasta vaan nyt on tehty koko kansan pelle.En puolusta tappamista mutta kaikkia kohtaan tasavertaiset tuomiot. Ja eiköhön Nikita ole jo tuomionsa sovittanut, lain mukaan. Muista: en puolusta ketään, mutta joku järki mukaan meilläkin, kun ollaan niin fiksuja!!!
ole koko kansan pelleä tehty, itse hän on sen itsestään tehnyt!
"KOLME OMAA"
Mielestäsi on siis eroa sillä keitä murhaaja tappaa.
Valjakkala on mielestäsi armollisempi murhaaja kun tappoi itselleen vieraita ihmisiä?