Tarvitsen kipeästi apua! Onko jollain kokemusta miten saada kissanpissa pois kankaasta joka ei kestä muuta kuin kuivapesua ja siinäkin ohjeet epäselvät (ei ehkä kestä kemiallista pesua). Onko muita jotka ovat pähkäilleet miten saada haju pois ym? sisälmystä ei voi pestä koska vaahtomuovia ja päällinen mikroplyysiä. Jos vie pesulaan, palasta voi tulla laikukas ym. eikä uutta samanlaista palaa saa mistään. Haju on aivan kamala. pesukonetta kangas ei kestä... Itse koitin käsillä pestä, saa nähdä tuloksen sit. Kamala ongelma ja hermot menee!!Hajunpoistajiakaan ei juuri kyseiselle kankaalle suositella ja kuivapesukin auttaa oikeestaan vain tahroihin. joten miten pestä sohva jota ei voi pestä?
Vastaukset 1
- tyttelityyyy
Kissanpissikeskustelu.Aika mielenkiintoinen.
Kayppas tsiikaan...
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=102&conference=627&posting=22000000017442064
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???582550- 1171348
- 1361176
- 771074
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk891003Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku20885- 118783
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä26756- 33734
Hyrynsalmella asuvat Kainuun v*ttumaisimmat ihmiset, syntyperäisiä kaikki.
Ristijärvellä on n., puolet v*ttumaisia ja puolet ihan mukavia asukkaita, mutta Hyrynsalmella asustaa todella kateelline18633