Onkos täällä ketään "rohkeaa", joka olisi ottanut tatuoinnin lomansa aikana? Onko hintaero(t) huomattava kotomaan hintoihin verrattuna?
Jututin viime kesänä muutamaa marmariksessa työskentelevää suomalaista, jotka olivat tatuoinnin ottaneet. En kuitenkaan enää muista paikkaa/paikkoja, joita suosittelivat (ei näitä kadun varsilla olevia puljuja olleet).
Ilmeisesti marmariksesta pitäisi löytyä ihan "laatupaikkakin" vai olenko menossa metsään ja pahasti? :)
Jututin viime kesänä muutamaa marmariksessa työskentelevää suomalaista, jotka olivat tatuoinnin ottaneet. En kuitenkaan enää muista paikkaa/paikkoja, joita suosittelivat (ei näitä kadun varsilla olevia puljuja olleet).
Ilmeisesti marmariksesta pitäisi löytyä ihan "laatupaikkakin" vai olenko menossa metsään ja pahasti? :)
Vastaukset 8
Vanhimmat
"ei näitä kadun varsilla olevia puljuja olleet" edellisellä tarkoitan siis pääkadun varrella olevia puljuja, joista kaikki eivät ainakaan siisteyden puolesta houkuttele :) Allaboutmarmaris sivulla oli linkki yhteen tatuointiliikkeeseen, joka ilmeisestikin ihan suosittu ja siisti paikka, mutta ei näytä tuo allab. sivusto toimivan :/
Kyseinen liike on Turtle baarin yläkerrassa toinen tekiä Englantilainen nainen hinnat jonkin verta halvenmat kun Suomessa,ite ottanu pari kuvaa Marmariksessa,Poin Centerilta menevä katu rantaan niin siitä kadulta toinen poikki katu vasenpaan niin kadun loppupäässä ihan ok liike,siisti ja hyvä tekiä.
Olen kaksi tatuointia ottanut Marmariksessa ja tyyväinen olen ollut. On nyt vähän vaikea selittää missä sijaitsee ja kun näitä paikkoja on paljon kuitenkin...ensimmäisen kerran otin baarikadulla ja hyvää jälkeä tuli eikä hintakaan ollut paha,seuraavana vuonna tämä kyseinen paikka muutti Armutalaniin(liike sijaitsee Ison Brittien asuttamassa hotellissa)jossa kävin ottamassa taas tatskan. Hinta Turkissa on paljon halvempi mitä täällä kotomaassa. Hygienia näissä kummassakin paikassa on hyvä ja värit ovat pysyneet hyvinä. Suosittelen jos on ottamassa tatskaa niin sen voi ja kannattaa ottaa Marmariksessa,jo hinnankin puolesta.
Viime kesänä otimme (3) tyyppiä tatskat ja hyvät ovat olleet. käytiin rantakadulla ja paikka oli ihan sairaan siisti, jopa lamput muovitettu ja hygienia ok. nilkkakuva aikas iso maksoi 60 € ja tripaali käsivarteen oli 90€ ja niskakuva muistaakseni 120€
Kyllä sitä voisi nyt kyllä laittaa tatuoinnin oton marmariksessa harkintaan :) Järkevintä varmaan ottaa tatuointi esim. toiseksi viimeisenä matkapäivänä?!!
Joo loman loppu päivinä kandee ottaa,kun uimiset on sitten uitu kun kuva otettu,kandee ottaa Suomesta mukaan Helosan nimistä antiseptista iho-ja haavavoidetta..desinfioi ja nopeuttaa tatskan paranemista...
Mä olen aina viimeisenä päivänä ottanut tatskan,kun ei siinä sitten kannata olla auringossa ja uidakkaan ei saa. Joo,voihan toki täältä ottaa helosania tai bebanthenia mukaan,mutta ne on antanut mulle mukaan samaan hintaan bebanthen-putkilon. Helosanista siellä ei taideta edes tietää..vissinkään.
Eli tuon nimisessä kampaamossa toimii myös tatuointiliike, kampaamon yläkerrassa. Sijaitsee pääkadulla jotakuinkin Point Centeriä vastapäätä. Poikaystävä otti ison kuvan siellä ja hyvää jälkeä oli, ja edullisesti. Ja henkilökunta mukavaa :)