Samsung CLP-310

kuinka toimii?

Onko kokemusta kuinka vahvalla paperilla toimii vielä kyseinen tulostin toimiiko offige color laser 190 g\m2 tulostimessa hyvin? minkälaisia kokemuksia käyttäjillä on tästä Samsung CLP-310 tulostimesta?.

2

731

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ile vain

      190 tuottaa vaikeuksia - eikä kertaakaan saa olla vääriä parametrejä, muuton tulee harmeja. Toki ko. laser on hinta ja käsittelyluokassaan ylivoimainen.
      Värikasettien toimittajat ovat huomanneet tuon laitteenylivoimaisuuden ja nuo ns. edulliset nollahinta toimittajat - ovat nostaneet hintansa pilviin.. Yhtään kasettia ei kannata ostaa noilta ns. nollatoimittajota - heillä on yli 50% korkeammat hinnat - ole siis tarkka.

    • uusi patruuna/laite

      Tulostinongelmia:
      Laitteena samsung CLP-300.
      Tähän asti (vuodesta 2009) toiminut oikein hyvin, kunnes nyt mustejauheet loppuivat. Tai punainen oli loppunut jo aiemmin, mutta nyt loppui eniten käytetty mustakin.

      Sitten tein virheen, eli menin ostamaan piraattipatruunat.
      Laite meni jumiin, ei edes reagoi tietokoneen kanssa ja Vista-64 bit käyttis ei näytä koko printterin olemassoloa.

      Originellit patruunat maksavat nettikaupoissa halvimmillaan 169e -189e kittinä. Siis enemmän, kun koko uusi vastaava laite alkupatruunoineen.

      Inhoa turhaa ostamista ja saastuttamista, mutta lähinnä nyt kysyisin, onko takuuta, että laitteeni toimii, jos kuitenkin ostan vain ne uudet originellit patruunat?
      Ja ei, ei ole nörttejä tuttavapiirissä, ketkä laitteen avaisivat ja juottaisivat lukupäät tms -mitkä-ne-laskurit-siellä-sitten-onkaan-auki.
      Eli ihan kaupan kamoilla mennään. Kokemuksia kellään?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3471
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      21
      2372
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1965
    4. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1881
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1858
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1582
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      29
      1450
    8. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      36
      1427
    9. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1394
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1334
    Aihe