Lammi konkurssiin?

mahdollista?

Muistaakseni Lammi teki konkat aikoinaan. Tietääkö kukaan kuinka siellä menee?

Ovatko myyjiä vähentäneet? Jos ovat niin huonosti menee.

11

1471

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nyt vihdoin

      pantu töihin. Muutama kirjoittelee tällekin palstalle. Ei se kyllä konkkaan mene (oraakkeli).

      • kuutamo untamo

        Joo, sen lammin miesten kirjottelun kyllä huomaa, mutta jämerän miehet vasta sitkeää sakkia on!


    • Raisionrakentaja

      On se mennyt.. jouluna 2015 pistettiin pillit pussiin..

    • Nimierkk1

      Pistähän raisionrakentaja korkkia pienemmälle... Mistäs heräsit kertomaan 8kuukauden takaista satutarinaa ?

    • sydänhämäläinen

      Lammi ei ole mennyt konkkaan vaan se liittyi Hämeenlinnaan 2009. Paikkakunta on edelleen siellä missä ennenkin.

      • Sellaistaseon

        Siis kaikille tiedoksi, että Lammi Kivitalot oy on lopetettu ja osa vanhasta henkilökunnasta on siirretty lammin betonin tehtaan alle töihin. Myyvät siis kiveä edelleen Lammilla. Meni sen verran huonosti ja kilpailu kivimarkkinoilla on raakaa... eivät mitään voineet ja sikäli fiksua tehtaan kylkeen liittää myynti... olis mennyt muuten tehdaskin alta.


      • Muutjääjalkoihin

        Niin tai näin... lammi kivitalot on lopettanut ja taantunut kivikauppaan. Paras vaihtaa eps muottiaikaan ajattelu. Passiivitalot oy jyrää nyt


      • Hulluatouhua

        Passiivitalot on yhtä kuin tulevaisuuden hometalot. Näitä hulluja virityksiä on yritetty ennenkin. Aluksi on kivaa mutta sit kun kosahtaa, kosahtaa kunnolla.


    • järkimies345

      Betoniharkoista tehdään maatalousrakennuksia. Kiristyvät energiamääräykset tulevat suosimaan edelleen passiivirakentamista ainakin Euroopassa. USA:ssa betonirunkoja suositaan mm. pohjoisemmissa osavaltioissa ja hurrikaanialueilla.

      • Eimuutenkiristy

        Mitkä ihmeen kiristyvät määräykset. Juurihan päätettiin ettei 2020 määräykset tule kiristämään energiatehokkuutta pientaloissa? Mitä siis höpäjät?


    • Hullutuote

      Vihdoinkin tämä hullutus on loppunut... Myydä nyt vajaavaista tuotetta, eli muottiharkkoa eikä suostuta myymään rautoja ja betoneita, eli niitä kalliita osia rakenteesta lainkaan. Näin saadaan myyty paketti näyttämään halvemmalta kuin muut vaikka todellisuudessa kun nuo betonit on tekniikoineen ja teräksineen saatu muotteihin valettua, on lopputulos reippaasti kalliimpi kuin nämä muut. Hienosti mietitty markkinointiosaston tuote tuo valuharkko...ei voi muuta sanoa... Ja lankaa menee kuluttajarakentajaa kuin heinää. Rakennusliikkeet, jotka perinteisesti haluavat tehdä kustannustehokkaasti, käyttävät umpiharkkoja (lekasora, kevytbetoni)rakentaesssaan taloja myyntiin... Hmm... Miksiköhän??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4437
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      382
      1168
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1042
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1022
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      83
      893
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      891
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      881
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      846
    9. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      10
      837
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      816
    Aihe