Minua harmittaa vuokranhakuilmoitukset tälläkin palstalla ja esim.keltaisessa pörssissä joissa on sp.osoitteet ja puhelin-numerot mutta niihin ei vastata tai ei saa yhteyttä,en oikein jaksa ymmärtää miksi edes jätää ilmoitusta jos ei ole kiinnostusta vastata tarjontaan.Kohdalleni sattui syksyllä kaksikin tapausta että sovittiin asunnon näyttö määrtyksi päiväksi toiseen näyttöön palkkasin siskonmiehen kun itse on pystynyt lähtemään,kului koko päivä odotellessa ja katsojaa ei näkynyt eikä vastannut soittoihin,toisessa olin itse paikalla ajettuani 200km paikalle,näyttöaika meni ja ketään ei kuulunut eikö tietysti vastannut puhelimeenkaan,sitten kun viimein sain kiinni illalla kerrottiin pariskunnan eronneen ja mies ei tiennyt asiasta mitään.Kylää ihmisillä pitäisi olla senverran ns.munaa että edes ilmoittavat jos tulee esteitä matkalle.Parempia aikoja odotellessa.
Harmittaa
harmistunut
2559
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
luotettavammat palstat kuten oikotie tai vuokraovi tms. ?? jos maksaa ne muutamat hassut kympit siinä niin säästyy paljolta vaivalta ja tuollaisilta ongelmilta.
sinne kannattaa pyytää useampi katsoja, vaikka sitten puolentunnin välein, tai samaan aikaan.
Ilmoitus kannattaa laittaa itse, muuten käy helposti noin, kun asunnon hakija käy katsomassa useita kohteita. Kusipäitä riittää maailmassa.