millähän

eli millähän saisi muovimatosta 2-v picasson taideteokset pois? Joku sellainen aine, joka löytyisi ihan tavallisesta kaupasta (sinolilla ei lähde)..
2325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Universal Stonea, markettikamaa, tehoaa moneen tahraan ja likaan. :)

Äänestä

Aika monenlaisiin pikku-picassojen, ja vaikka isompienkin, töhryihin tehoaa valkoinen taikasieni. Saattaa ottaa kiiltoa pinnasta esim. lakatusta lattiasta, mutta muovimatto saattaa kestää hyvinkin. Kokeile ensin varovasti...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saisi kirjoitti:

eli millähän saisi muovimatosta 2-v picasson taideteokset pois? Joku sellainen aine, joka löytyisi ihan tavallisesta kaupasta (sinolilla ei lähde)..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu