Urheiluharrastukset?

Perinteisen käsityksen mukaanhan stereotyyppi-lesbo harrastaa urheilua, mutta miten hyvin tämä käsitys pitää paikkaansa? Itse olen kiinnostunut itsepuolustuslajeista, myöskin sählystä pidän mutta en ole saanut aloitettua pelaamista, laiska kun olen minkään uuden aloittamisen suhteen.
131637
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kyllä, tämä lesbo harrastaa urheilua, tarkemmin sanottuna kestävyysjuoksua. Koetellaan siis sekä ruumiin että sielun kestävyyttä äärimmäisissä urheilusuorituksissa...

Äänestä

viinan juonti viikonloppuisin sekä uuttera syöminen =)

Äänestä

Juuh, kahden murtuman ja parin katkeamisen jälkeen onpi kaikenlainen jalkanivelten rasitus kielletty. Enää ei tämä lepakko saa urheilla kuin uimalla. Snif.
Joten ainoaksi liikunnaksi jää täällä landella hyötyliikunta: 2-6 km päivässä erilaisia pysäkinvälejä ja matkoja pysäkeiltä kotiin ja töihin...

Äänestä

En jaksa harrastaa mitään töissä käynnin ohella =(

Äänestä

Harrastan urheilua, mutta en niitä perinteisiä joukkuelajeja, vaan yksilölaji on kyseessä.

Äänestä

Niin kausiluontosta näköjään tuo minun liikkuminen. Silloin kun on se hetkin niin käyn salilla ja lenkkeilen..Nyt on jäänyt, osittain pitkän yskän takia..
Ratsastus on yksi rakas harrastus mutta siihen ei oikein ole ollut varaa sen jälkeen sännöllisesti kun oma hirnakka lähti..

Äänestä
  • ..mutta eipä sitten niin terveellistäkään..:(

    Joskus saatan tehdä pitkiä, usean tunnin kävelylenkkejä, mutta toisinaan menee parikin vuotta, että hyötyliikunta (ja sitäkin vähän) on ainoa liikuntaharrastukseni.

    Äänestä

Harrastan mielelläni kaikkea, mikä pitää ruumiin vetreänä ja mielen virkeänä ;)

..Rakastan hiihtmämistä, etenkin umpihanki hiihto on nastaa järvenjäällä x) vapaus painella edes takasi mihin sattuu hirmusta vauhtia ja tutkailla järveä eri näkökulmasta ku kesäisin. Siinä on sitä jotakin.

Tuleehan sitä urheiltua säännöllisesti paljon muutakin.. =)

Äänestä

on ja pysyy..en varsinaisesti missään joukkueessa nykyisin harrasta.
Ja puntti ja juoksu.

Äänestä

Mikä ihmeen stereotyyppi-lesbo?

En ole kuullutkaan, että lesbot harrastavat yleisesti urheilua.

Itse en harrasta urheilua. En katso urheilua edes televisiosta.

Äänestä
  • Kaikki vaan samalle kentälle sähläämään.. me voidaan sit Klaudian kanssa tulla kattomaan, stereolesboja =)
    Kai nyt livenä voisit hetken seurata? Mun seuraks?

    Äänestä

  • Jelou kirjoitti:

    Kaikki vaan samalle kentälle sähläämään.. me voidaan sit Klaudian kanssa tulla kattomaan, stereolesboja =)
    Kai nyt livenä voisit hetken seurata? Mun seuraks?

    Minä en seuraa urheilua.. voisin alkaa harrastaa sählyä jos aloittelijoille ois vaan perustettu ryhmä.
    Ainut urheiluni on rullaluistelu kesällä.

    Äänestä

Eikö monet lesbot harrasta jalkapalloa ja jääkiekkoa? Vai ovatko ne näitä streotypioita? Jos olisin lesbo, harrastaisin varmaan jotain kuulantyöntöä, moukaria tai muuta heittolajia (paitsi en kääpiönheittoa :D sekin oli joskus jossain joku kesälaji).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Wick kirjoitti:

Perinteisen käsityksen mukaanhan stereotyyppi-lesbo harrastaa urheilua, mutta miten hyvin tämä käsitys pitää paikkaansa? Itse olen kiinnostunut itsepuolustuslajeista, myöskin sählystä pidän mutta en ole saanut aloitettua pelaamista, laiska kun olen minkään uuden aloittamisen suhteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu