2h+k+s

Onko Aspalla(sammonlahdessa)saunallisia asuntoja muualla kuin hietakallionkadulla? Kannattaako perheellisen muuttaa esim. Hietakallionkadulle, siis onko kohde noin yleisesti ottaen rauhallinen?
81011
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

missä kämpis on sauna ja missä ei:).ja vastaus on ei kannata sun muuttaa

Äänestä

Enpä muuttaisi mistään hinnasta sen enempää Sammonlahden kuin Skinnarilankaan suuntaan olipa sitten perheellinen tai yksinäinen. Tosi häiriöaluetta, sinne sijoitetaan kaikki häiriösasukit samaten kuin Hovinpeltoon.

Äänestä
  • sammonlahdessa tai skinnarilassa ei ole yhtään sen enempää häiriöitä kun missään muualla,tietäisit sen jos olit edes joskus täälläpäin käynyt.Asunut sentään jo kohta 15 vuotta mitään ongelmia ei ole ollut,suurinosa mitä tästä kylästä puhutaan on silkkaa paskaa.Se on vain yleinen trendi haukkua tätä kaupunginosaa,kaveritkin niin minkäkin.

    Äänestä

  • taas... kirjoitti:

    sammonlahdessa tai skinnarilassa ei ole yhtään sen enempää häiriöitä kun missään muualla,tietäisit sen jos olit edes joskus täälläpäin käynyt.Asunut sentään jo kohta 15 vuotta mitään ongelmia ei ole ollut,suurinosa mitä tästä kylästä puhutaan on silkkaa paskaa.Se on vain yleinen trendi haukkua tätä kaupunginosaa,kaveritkin niin minkäkin.

    ...nk. häiriö- ja rötöstilastoista, suurimmat luvut löytyvät sieltä suunnasta. Älä harhauttavilla olettamuksillasi ohjaa paluumuuttajia ja ulkopaikkakuntalaisia harhaan.

    Äänestä

  • kaupunkilainen kirjoitti:

    ...nk. häiriö- ja rötöstilastoista, suurimmat luvut löytyvät sieltä suunnasta. Älä harhauttavilla olettamuksillasi ohjaa paluumuuttajia ja ulkopaikkakuntalaisia harhaan.

    uudesta talosta esimerkiksi Skanskalta ostat asunnon varmista, ettei viimeisiin vapaisiin asuntoihin tule Y-säätiön osakkaita. Saattaa tipahtaa hankkimasi kämpän arvo jonkinverran.

    Äänestä


suosittelen omaa asuntoa lainalla lyhentää kummasti omaa saa vähennykset,lainassa,työmatkoissa ja veroissa.katajakadulla kourulassa käytiin ja kilpailutus kannattaa.oli tosi hyvä ja edullinen hinnaltaan.laina myönnettiin.koska hyvät vaan menee ensin.korko alhaalla kuukausimaksu saunoineen noin 520kk. laskettiin.lasketappa omasi,oikeakun löytyy helppo tehdä kaupat,muuttamaan pääsee kuukaudessa.ilman että pitää maksaa kahden kk takuuvuokraa,mullakin 2 kk päästä ekamaksut ilman korkoja.kannattaa kierrellä näytöissä

Äänestä
  • Kirjoitat asiaa kuomaseni.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


paluumuuttaja, kirjoitti:

Onko Aspalla(sammonlahdessa)saunallisia asuntoja muualla kuin hietakallionkadulla? Kannattaako perheellisen muuttaa esim. Hietakallionkadulle, siis onko kohde noin yleisesti ottaen rauhallinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu