Onko kukaan rakentanut Herralan mansardia?

Miten on rakennuttaminen toiminut ja paljon on hinta ollut?
Hyvät ja huonot puolet kiitos, tässä on nyt valinta edessä?
1461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kuitenkin ko. talotehtaan suurelementeistä.
Kysymykseesi kuinka rakennuttaminen on toiminut voi vastata yleoisesti vain talotehtaan pystytyksestä. Eka päivänä alakerta toisena yläkerta ja kolmantena tiilikate. Pystytys oli OK.
Hinta 155 m2 talon (pitkälle viedyllä valmiusateisilla) elementeille oli 62 t€ pystytettynä katemateriaali.
Kaikki muu riippuu pääurakoitsijasta sekä aliurakoitsijoista itsestäsi kunnan byrokratiasta ja tontistasi. Tällä hetkellä talomme on lähes valmis 4 kk aloituksesta. Jos saat hyviä urakoitsijoita voit päästä halvallakin.
Hinnat ovat vaan nousseet urakoissa ja hyvä pääurakoitsija on kullan arvoinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jore kirjoitti:

Miten on rakennuttaminen toiminut ja paljon on hinta ollut?
Hyvät ja huonot puolet kiitos, tässä on nyt valinta edessä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu