Olisikohan näillä jotain arvoa?

Löytyi äidin varastoista kermakko kahvikannu ja sokerikko hopeata luulisin ja aika isokokoisia kahvikalustoksi ja aikalailla koristellut.
Pohjassa lukee A.G.Dufva NS G
Varmaan joku ystävällinen pystyy myös kertomaan miten tuommoiset saa parhaiten kiilloitettua koska ovat aika tummat.
Kiitos jo etukäteen.

2

1086

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juke

      Kyseessä on ruotsalainen uushopeinen (ei hopeata vaan hopeoitu) kahvikalusto, jonka on valmistanut yritys jonka nimi on A.G.Dufva. Kyseinen yritys on valmistanut runsaasti uushopeisia esineitä. Hae tavaratalosta hopean puhdistus ainetta ja kiillota kalusto. Kalustolla on lähinnä käyttöarvoa, eli ota itsellesi käyttöön sopiviin tilaisuuksiin.

      • kiitos Jukelle...

        Kiitti Juke kaikista vastauksista mitä olet tänne laitellut.Mielenkiinnolla olen seurannut että jaksat aina vaan kertoa ihmisille vastauksia ja Arabian leimojen selityksiä.Vaikutat niin asiantuntevalta että minäkin luotan sinuun.Terkkuja ja hyvää kevättä toivottaa yksi yhdensortin arabia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      145
      1125
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      117
      1017
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      765
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      213
      758
    5. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      25
      706
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      63
      705
    7. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      135
      696
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      612
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      38
      588
    10. Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan

      Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss
      Pyhäjärvi
      57
      541
    Aihe