Löytyi äidin varastoista kermakko kahvikannu ja sokerikko hopeata luulisin ja aika isokokoisia kahvikalustoksi ja aikalailla koristellut.
Pohjassa lukee A.G.Dufva NS G
Varmaan joku ystävällinen pystyy myös kertomaan miten tuommoiset saa parhaiten kiilloitettua koska ovat aika tummat.
Kiitos jo etukäteen.
Olisikohan näillä jotain arvoa?
2
973
Vastaukset
- Juke
Kyseessä on ruotsalainen uushopeinen (ei hopeata vaan hopeoitu) kahvikalusto, jonka on valmistanut yritys jonka nimi on A.G.Dufva. Kyseinen yritys on valmistanut runsaasti uushopeisia esineitä. Hae tavaratalosta hopean puhdistus ainetta ja kiillota kalusto. Kalustolla on lähinnä käyttöarvoa, eli ota itsellesi käyttöön sopiviin tilaisuuksiin.
- kiitos Jukelle...
Kiitti Juke kaikista vastauksista mitä olet tänne laitellut.Mielenkiinnolla olen seurannut että jaksat aina vaan kertoa ihmisille vastauksia ja Arabian leimojen selityksiä.Vaikutat niin asiantuntevalta että minäkin luotan sinuun.Terkkuja ja hyvää kevättä toivottaa yksi yhdensortin arabia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856483
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2905454Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii984151- 522900
- 272874
- 1202093
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua472030Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘991767- 721301
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1591151