COROLLA sedan

minä vuonnä esiteltiin tää uusin toyota corolla,entä onkos tämä ollut silloin aito japsi-nykyään nää taidetaan ainaskin koota muualla? Entä kyseisen mallin viat ja minkä verran on jo km takana?
4784
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olisko esitelty -06 loppuvuodesta suomessa myyntiin tais tulla -07, aitoja japseja ainakin -07 ja varmaan -08 samoin -09 en tiedä.
Vikoja ei ole ollut eikä mitään häiriöitäkään.
23t vasta mittarissa -07 1.6 M-MT, laatikkokin toiminut häiriöittä.

Eipä tuossa muuta ole kuin tankattu ja pesty tarvittaessa ja kerran huolto tehty, aijoo pyöränkulmat säädettiin huollon yhteydessä ylimääräisenä normaaliin huoltoon kuulumattomana hommana.

Äänestä

Afrikastahan ne pääsääntöisesti nyt suomeen tulee. Itsellä ollut nyt vajaa 2kk ajettu n.6500km ei mitään pienintäkään murhetta. Kaikki toimii niin kuin tämän kokoluokan ja hintatason autolta odottaakin. Ohjausta paljon moititaan, mutta senkin kanssa kyllä pärjää. Jälleenmyyntiarvonkin uskon olevan 2 1/2 -3 vuoden vajaa 100tkm ajettuna vielä kohdallaan. No mene ja tiedä, mutta parhaiten nämä pikku kinnerit tällä hetkellä hintansa pitää.

Äänestä
  • niin olin ollut lukevinani jostain että ne tulis afrikasta joten ois kiva tietää missä vaiheessa ne rupes sieltä niitä tuomaan-aikaisemmat varmaan tuli japseista?

    Äänestä

  • kiitosta vaan.. kirjoitti:

    niin olin ollut lukevinani jostain että ne tulis afrikasta joten ois kiva tietää missä vaiheessa ne rupes sieltä niitä tuomaan-aikaisemmat varmaan tuli japseista?

    Oisko ollut viime vuoden kevään aikana, koska meillä on alkukesästä -08 otettu ja se on ainakin etelä-afrikasta. Ainut vika on ollut sytkärin sulakkeen palaminen.

    Se olikin sikäli mielenkiintoinen, että varaosaliikkeestä ei niitä minisulakkeita saa, tai saa mutta ne on puolet korkeampia kuin alkuperäiset, eli sitten rasian kantta ei saanut kiinni. Eli piti kuitenkin hakea merkkiliikkeestä.

    Kokoisensa auto se on, hyvä peruspeli. M-mt on toiminut hyvin (lue : luotettavasti), mutta vaihteistona se on kyllä hanurista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiitosta vaan.... kirjoitti:

minä vuonnä esiteltiin tää uusin toyota corolla,entä onkos tämä ollut silloin aito japsi-nykyään nää taidetaan ainaskin koota muualla? Entä kyseisen mallin viat ja minkä verran on jo km takana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu