nonniii..nyt se sitte lakonuhan lykkäs!! keskiviikko-iltana ois meillä lähtö puerto ricoon että voi vissiin sanoa hei hei koko lomalle..Jos lakko toteutuu,niin varmaan tiistain lennot vielä lennetään mutta keskiviikkona voi alkaa näkyä jo. Veikkaisin näin..Tietäskin että mihin lentoihin se vaikuttaa, tuskin ne kaikkia lentoja peruu! meni kyllä nyt nämä viimeisten päivien odotus ihan päälaelleen, paniikissa pitää nyt odottaa maanantain päätöstä.. tietääkö kukaan, että jos lakko toteutuu, niin mistä saa tietää sitten että lennetäänkö se oma lento?
nyt se pahan lykkäs
aaaahistus
91656
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
ja lue näitä ketjuja.
niin infoa tulee tarpeen mukaan
http://www.finnair.fi/finnaircom/wps/portal/finnair/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLD4138QXJgFk--pGoIs6eqCKu8W4hcBFfj_zcVP2gtMx4N099b_0A_YLc0NCIckdFAIgvZQE!/delta/base64xml/L0lKWWttUSEhL3dITUFDc0FFVUFOby80SUVhREFBIS9maV9GSQ!!?
kiitos linkistä!
finnairin palvelut ainakin mulle.Jatkuvasti joku porukka menossa lakkoon,onneksi on muitakin yhtiöitä.
30min sen jälkeen kin varasin ja maksoin matkan inglesiin 20.3 niin tuli uutinen lakon uhasta.
mut onneks sun lähtöön on vielä vähän aikaa..jos lakko toteutuu, niin se kerkeää ehkä jopa jo loppua ennen sun lähtöä :)) meillä se ois seuraavana päivänä lähtö...aaargh,ei ehkä uskalla kuulla tulosta maanantaina!!
Varasin viikko sitten äkkilähdön ja lähtö ensi tiistaina, mutta kyseessä on Tjäreborgin matka ja lentävät Thomas Cook airlinesillä, joten ei onneksi vaikutusta mun matkaan. Kerrankin tuuria!
kiva että jollekkin on onnea matkassa :) mutta jos olisit finnairilla lähdössä tiistaina, niin pääsisit kyllä matkaan..nimittäin jos lakko alkaa,tiistain lentoihin ei kuulemma vielä vaikuta! alkaa siitä asteittain tiputella lentoja pois.. mutta ihanaa reissua sinulle! :)
toistaiseksi.