eivät, IHAN VARMASTI, osaa pukeutua kuin rakkaan naapurimme naiset.
Mikä hitto niillä oikein on?
Mikä hitto niillä oikein on?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Ja riskinä se, että Suomessa joku saattaa heittää hennaa kalliisiin kauluksiin. Mutta tämähän ei ole vastaus kysymykseesi.
täysjärkisiä, omilla aivoilla ajattelevia pohjanakan jälkeläisiä.
mieli kyllä jotain sanoa muutakin, mutta jääköön.
Kieltämättä siellä suurelta osin pukeudutaan kauniisti, mutta jos vetäisin täällä sellaiset ledjut päälleni, ensiksi, en niissä viihtyisi ja toiseksi kauneus on myös katsojan silmissä.
ole lemppareitasi?
Jospa me sitten osaisimme pukeutua kuten ihanat venakot markkinointimieless, jos niin haluaisimme, mutta kun meidän ei TARVITSE:) :) :)
kun noi elävät ihmiset tällä lailla tulevat ja häiritsevät tätä minun virtuaalimaailmaani ettei kerkiä koneelle.
Suothan anteeksi armaani?
Minähän (sikäli mikäli nyt olen sinun lemppariníkkejäsi) osaisin pukeutua kuin naapurin naiset. Ainakin täällä kotkassa niillä on erittäinkin rumia tummia vaatteita, osalla.
Ja osalla taas jotka miehiltään sitä rahaa saa ja jotka on nukeiksi hommattu, no jaa en edes halua pukeutua kuin he.
Meriläisessä veneessä ei tarvi pröystäillä vaatteilla ja laavullakin, miltä näyttäisi korkokengät?
kainaloinen, sotkeudut.
Lempparinikki? Höh..
Tuota.. tietysti olet.
Vaikka Körttiläishameessa.
Ja jos.. saan täältä ostettua, halvalla, niin pukeudutko, vaikka oliskin halpa?
:)
Miten se Saksalainen sanoo..Kyss!
vaikka kirpparilta, kunhan on rakkaudella.
Rahalla mua ei saa.
pukeudutko sinä kuin naapurimme miehet. :)
Naapurimme naiset ei anna minulle mitään inspistä vaatetuksellaan, päin vaston. :(
naapurinaistemme kampauksia?? On hennaa ja värjättyjä tökötyksiä juurikasvuineen ja kun menevät uimahalleihin niin....enempää ei voi kertoa
rajanpinnassa näkee heitä joka ikinen päivä ku vaan menee lappeenrantaan.. vaatteetki kaupoissa suosii pääasiassa heidän tyyliään, on kultakimmallusta ja jos jonkinlaista kimallusta farkuissa, puseroissa, ulkoilupuvuissa, kaikessa mahdollisessa paikassa. Minä tykkään sellasista klassikkotyylisistä,mut jotain pikkuruista ideaa pitää olla..
ostan kaikki halvalla.
Kyse on asennosta ja katseesta.
Kyllä sen tiedät itsekin jos nainen olet.
Riikinkukkoa ei kukaan vilkaise, mutta huomaamatonta, rentoa, viileäkatseista miestä, vilkaisee kaikki.
Tulehan kesällä Hagiksen torille.
Kun viet ostokset autolle, niin huomaat että kävelet takaisin, kun jokin painaa mieltäsi, et tiedä mikä, mutta haet sitä miestä joka silmänurkkaasi tarttui, ihan huomaamatta.
vaatekkin hyvä jos se istuu kantajalleen.
Eihän vaatteenkaan tarvitse olla kallista, arvokasta.
No kyllä toki se asento, siisteys,hiukset, (ei pallo vatsaa) ja katse merkkaa aika paljon, ja tiedätkö ennen kaikkea kengät. Kengät kertovat miehestä paljon.
Mutta jos minä jään miettimään palatessani autolle, luulen että mietin, mihin menisin kaffille. :)
on useinmiten hyvä leikkaus vaatteessa. :-)
mieluummin laatua, kun nukkavierua..jos, on vähän rahaa kannattaa satsata laatuun. Koska, laatuvaate esim. (miesten neulepusero) pysyy paremmin kuosissaan kun vastaava halpatuote...
Charmikkuus ja muu sitten asia erikseen. Niitä ei voi ostaa...ihmisessä joko on fyysistä vetovoimaa tai ei..useimmat eivät ole edes kovin tietoisia tuosta vetovoimastaan...;)
t.friidu
MIES saa aina kaiken halvalla.
Vaikkapa vilkaisemalla, sivusilmällä.
Siis venakoilla :)
kiltisti.
Paikka!
:)
Suako varten pitää pukeutua?
Nyt en tuulipuvussa, mutta saunatakissa.
käy. Tuulipukukin, jos alla on Marilyn-tyyppinen villapaita.
villapaita tuulipuvun alla.
eipä ole mulla koskaan ollut villapaitaa kera tuulipuvun joskaan ei saunatakin kaa.
Kylmä kangistaa pian. Sanottiin jossain...
rintsikat...
asia.
Katselin vähän filminpätkiä, uusimmista misseistä, heistä kun, vanhat missit, nostivat metelin. Jotain oli kuulema liikaa..
Kauniit alusvaatteet tekevät kyllä naisen, ja, toisaalta, kaunis nainen tekee alusvaatteet (J.Frey-kisa).
Oikeat alustat ja niihin, täydellisesti,oikeat liivit tekevät kyllä säväyksen, kun vetäisee untuvatakin vetoketjun auki. Mutta noita tarvikkeita ei useimmilla ole, Joten Marilyn-swetari on hyvä valinta.
Niissä kledjuissa ei voi elää normaalia elämään, ehkä siksi. Me ollaan suomalaisia, jotka TEKEE asioita, ei vain pasteeraile pääkatuja kilkutellen piikkareillaan. Lähdepäs niillä lastenvaunujen tai koirien kanssa liikkeelle, juokse bussia kiinni ym.jokapäiväisiä juttuja. Ja minua ainakin ällöttää niitten turkikset ja hopeakimalteet.Arkeen ja juhlaan eri kamppeet, sanon minä. Se hitto niillä on, että pitää vetää vampin roolia maitokaupassa, kun itsetunto ei riitä mihinkään.
kyllä lämmittävät saunankin, rakennekynsillään.
Ja soittavat naapuriin että hakevat vaunut pois, isäntä on jo jaloillaan.
Ja minun lempparini osaavat sanoa kulta, eikä kulda.
Ja Käköseksi saavat haukkua, ihan aiheestakin.
Kunhan tulevat aamulenkiltä raikkaana kainaloon eivätkä herätä, ihan heti.
ja jos, on mummo, niin silloihan laitetaan ne vaatteet jotka,siellä ulkoilessa lastenlapsien kanssa on käytännölliset..eikä korkokengillä kiikuta tai jos koira pissalle ulos viedään? luulisi tuon olevan itsestään selvää...mikä siinä on että, nyt kun meistä monellakin vihdoin olisi mahdollisuus sitten oikeasti käyttää niitä korkkareita...niin, heti toiset naiset "tuomitsemaan" varsinkin niiden naisten keskuudessa jotka, eivät itse käytä...minä ainakin tykkään hameen kanssa mieluummin käyttää kengiä joissa on myös korkoa..ei nyt kymmensenttisiä sentään..mutta korkoa täytyy jonkin verran löytyä...ja on minulla myös ihan tavalisia kävelykenkiä joita housujen kanssa käytän, jos kunnolla ulkoilemaan lähden niin kesälläkin lenkkarit on parhaat..tilanteen mukaan. Metsässä kumisaappaat jne.
Ja mitä vikaa on vaateissa joissa on kiva juju, vaikka puseroissa. Itse kun isokokoinen tyttö olen niin parhaimmat puserot joista, pidän löydän täältä yhdeltä venäläiseltä naismyyjältä jolla pieni vaateputiikki...hän kun tuo nämä vaatteet Tallinnasta tai Saksasta.. löytyy minunkin kokoani..alaosa tuo hame tai housut aina yksinkertaiset ja yksi väriset joko tummanruskeaa tai mustaa tai harmaata..puseroilla sitten vaihtelua..ja kaulaliinoilla tai huivilla...eikä maksa paljon eikä toisia samanlaisia heti vastaankävele..puserotkin sellaisia että pese ja ripusta kuivumaan..harvemmin tarvitsee edes silittää.. tärkeintä minusta on tuo malli että, istuu ja sopii ja toinen että väri on oikea..joitakin ihmisiä yksinkertaisesti vaan pukee musta-kulta-hopea yhdistelmä paremmin kuin toisia; tälläkin naismyyjällä on hyvä maku..osaa palvella ja sanoo kyllä suoraan jos, minäkin erehdyn väärän valitsemaan, että tuo ei sinua pue..ja ojentaa toisen..minunkaan naisystäväni eivät minun kanssasi koskaan vaateostikesille lähde, ei ole aikaa...mutta, jos sanoisin että, lähdetäänkös bisselle vaikka, niin kummasti sitä aikaa olisi..kahvilaan eivät koskaan, koska se maksaa..bisse ei mitään(:
t.friidu
minä olen hakenut vuosisatoja.
Ja nyt löytyi, aito, naisellinen nainen!
Nainen joka ei jankuta tasa-arvosta, lastenhoidosta, lastenlastentaakasta...
Vaan on päättänyt olla nainen, isolla ännällä.
Antakoot Jumalat minun kirjoituksieni haipua jonnekin hämärään, mutta laittakoot tämän kirjoituksen kaarena, Sateenkaarien alle.
Ja loistakoot ne yhdessä ikuisesti, toivona poikalapsille jotka vaunuissa niitä katselevat. .
Osoituksena siitä, mitä nainen on ja mitä hänen pitää oleman.
Miesten palvoma olento.
lähtöisin?
Tempaisin sen, kun tuijotin uupuneena yhtä pöytää eikä mielikuvitus laulanut mitään.
säkki rahaa, matkustaisin stadiin, ramppaisin läpi kaikki kaupat, ostelisin mitä mielisin, enkä tuijottaisi alehintoja.
Tykkään naisellisista vaatteista, urhoollisesti kuljeskelen hameessa satoi tai paistoi, mutta korkeilla koroilla hoiperran kuin humalainen hanhi.
Yleensä, kun Suomalainen nainen käyttää korkkareita, on hän humalainen hanhi.
Ja hyvä niin.
:)
Kyllä minäkin hain kaikenlaista, Kerberos, Zeus, Stella Polaris, Sirius...ja muuta korkealentoista.
Kaikkia en enää muista.
Ja niin siitä ajatuksen kaaoksesta tuli HTZA.
Jotenkin se tuntui hyvältä.
vanhan videokasetin kyljestä, jota olin tuhoamassa ja se makasi siinä pöydällä. HQ240 vissiin tarkoittaa high quality 240 minuuttia:))
eikä hq
xq240. hohoijaa
minulle on kuitenkin kunnia, että olin mielessäsi.
minä käytän korkkareita. Enkä kävele kun humalainen hanhi. Hyi, sinua! Tollo!
t.friidu
laitoin viestiini sanan: Yleensä.
Oletan että se aina pelastaa minut.
Ja en minä sinua tarkoittanut, ihan kaikkia muita vain.
Öh.. korjaan.. en siis ihan kaikkia muita.. montaakaan..
Oikeastaan aika harvaa..ehkä yhtä, mutta en kai sitäkään, tarkemmin miettien.
G.J kyllä makaa hangessa.
on parempi ja kalliimpi vaatemaku kun naapurin kuka sitä nyt rakkaana pitääkin naisilla enkä osaa sanoo mikä hitto niillä on onneksi harvoin näkee suomalaista naista joka pukeutuu niin hyvin ja halvan näköisesti.
tässä nyt, epävarma, lempparinikkini kirjoittaa ilman pilkkuja.
"Fruit of the Loom"- laatu-T-paidassaan.
Tarkkaan mietittyäni, saattaisin nauttia enemmän Tallinnalaisesta, Risto-Matti "decolteesta".
Mutta, ei, Suomalainen nainen on noin parhaimmillaan.
Mustin silmin, lasein, paidoin, kirkkain hymyin, silmät rypyssä.
Arkana itsestään, ujona, epävarmana muodoistaan..
Taitaa lempparini valittaa jossain chatissa: "Ei musta kukaan o kiinnostunu, koskaan ollukkaa."