Heippa! Onko sinulla kokemusta muutaman päivän matkailusta Ryanairilla Milanoon. Mitä tarkoittaa Bergamo Milano- nimen perässä kun varaa lentoja Ryanairilla. Jos se tarkoittaa lentokenttää, niin kuinka kaukana se on kaupungin kekustasta ja nähtävyyksistä? Miltä alueelta kannattaa varata hotelli? Mikä on Milanon hintataso Suomen hintoihin verrattuna? kuinka selviää yleisillä kulkuneuvoilla? Koska on paras (halvin) aika varata lennot? Tuhannet kiitokset sinulle, joka vastaat asiallisesti.
ryanairilla
mareiii
42248
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
1.
Ota google
2.
Kirjoita sinne GOOGLE MAPS
3.
Kirjoita hakukenttään Bergamo Italy
= Näet kuinka kaukana se onkaan,
Bergamo itse on näkemisen arvoinen kaupunki, jossa historiallisia nähtävyyksia jossain mielessä enemmän kuin Milanossa, siitä olikin jo puhetta tässä: http://keskustelu.suomi24.fi/matkailu_show.fcgi?category=104&conference=4500000000001786&posting=22000000041526134#22000000041526134
viestejä alaspäin, kaikki mitä kysyit löytyy alempaa,,,,,
eli Bergamossa on lentokenttä, johon Ryanair lentää.
Sieltä on Milanoon noin 50 kilsaa.
Matka taittuu hyvin bussilla, joka ajaa kentältä Milanon keskusrautatieasemalle ja siitä on ihan keskustaan noin 3 kilsaa, eli ottakaa hotelli siitä jostain läheltä asemaa. Kävellen on hyvä kulkea, koska siinä näkee samalla nähtävyyksiä.
Milano/Italia on melko kallis paikka, joskus saa pitsan ja oluen myös halvalla, mutta yleensä ne ovat aika pieniä. Metro on kätevä kulkuneuvo pidemmille matkoille.
Jos aikataulunne antaa periksi, niin katso lentoja päivittäin ja koita muuttaa lähtö ja tulopäivää, koska hinnat muuttuvat koko ajan kysynnän mukaan.