Videoiden siirrosta VHS:ltä DVD:lle ja videokuvan siirrosta tietokoneelle,antakaa vinkkiä,PYYYYYYYYYDDDDDDDDDDDDDÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄNNNNN!
just joo
2
326
Vastaukset
- DVD
Joko liittämällä vhs-laitteen tallentavaan dvd-laitteeseen tai ostamalla erillisen adapterikaapelin, jolla vhs-videot voi konvertoida digitaaliseen muotoon tietokoneelle ja sitä kautta polttaa dvd:lle.
- vaihtoehtoja
VHS-videoiden siirtämiseksi DVD:lle, tai tietokoneelle on olemassa useita vaihtoehtoja, riippuem mitä laitteita on jo olemassa.
Helpoin ja yksinkertaisin VHS-polttava DVD yhdistelmälaite.
Itse olen siirtänyt VHS videoita ja digipoksin kovalevylle tallennettuja ohjelmia DVD:lle videokameran (Canon HV30) kautta, jossa on analogisen videon sisäänmeno liitin. Eli VHS tai digipoksi liitetään scart-liittimestä videokameran analogi sisäänmenoon ja kamerasta firewire kaapelilla tietokoneeseen. tietokoneella videoita voi halutessaan poistaa videoista mainokset ja muut turhat pätkät, tai editoida muutenkin halumikseen. Senjälkeen poltto DVD:lle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 396905
- 323898
- 453280
- 342844
- 162662
- 372228
- 162176
- 372082
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482047- 371952