elikkä olen kasannut itselleni uuden tietokoneen. Kaikki toimiii kuin pitääkin, mutta huomasin ongelman kun rupesin katsomaan elokuvaa koneellani, ihan kaupasta ostettua elokuva dvd:tä. Ja vlc-playeriä käytän. Ääni kuuluu mutta kuvaa ei näy. Yhessä vaiheessa kuva vilahti mutta hävisi sitten taas. Näytönohjaimena on Ati Radeon HD3450 256mb joten kyllä sillä leffat pitäisi näkyä ja hyvin. Olen koittanut ajureita päivittää mutta ei mitään apua. En millään uskoisi että vika olisi uudessa näyttiksessä, kun kuitenkin youtuben videot ja kaikki muu näkyy normaalisti ja hyvin, mutta elokuvien katselu ei toimi sitten millään. Tarvitsisin pikaisesti apua, KIITOKSIA!
ääni kuuluu mutta kuvaa ei näy
hd3450
4389
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Koita toista playeriä, esim. media player classic tai cyberlinkin powerdvd. Varmaan joku kodekki uupuu.
ole sellainen playeri joka ei tarvitse mitään kodekeja? eli toistaa kaikkia.. en itse näissä asioissa mikään hyvä ole mutta tollaista olen kuullut.. Mutta kokeilen ainakin tuota cyberlinkin powerdvd:tä, windows media playerillä kävi sama kuin vlc playerillä..
olen testannut bsplayeriäkin, sama kävi että ääni kuuluu mutta kuvaa ei näy..
Sieltä VLC:n asennus -levytiedostolta löytyy Goodies -kansio ja siellä on ohjelma joka poistaa VLC:n asetustiedostot. Aja se, niin pitäisi helpottaa.