Lentokentältä Stockmannille?

ja takaisin...

Eli Shuttle Bus vai joku muu, mikä? Entä takaisin Stockmannilta lentokentälle?

Tuolta http://www.rigashuttlebus.lv/ kun katsoo Shuttle Busin aikatauluja, niin sillä pääsisi lentokentältä Stockmannille, mutta entä takaisin? Toiseen suuntaan lähtee vain Esplanadilta. Voiko hypätä Stockmannin kohdalla tuohon, joka ajaa sitten tuonne Esplanadille ja menee sitä kautta lentokentälle? Mistä sen Shuttle Busin tunnistaa? Lukeeko siinä Airport tms.?

Entäs sillä 22:lla? Näyttäisi menevän lentokentältä vain Abrenes -kadulle johonkin ihmeen varikolle. Entäs 22 lentokentälle päin? Onko pysäkkejä lähempänä Stockmannia kuin tuolla Abrenes -kadulla?

5

1119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yup yup

      Se bussi 22 pysähtyy suoraan stockkan edessä kun tulee lentoasemalta.
      Takaisin 22 menee tien toiselta puolelta jonne pääsee alikulkukäytävää pitkin.

      • kentällä?

        Juu. Ilmeisesti tuota linjaa 22A ei edes enää ole sotkemassa. Missäs tuo pysäkki on siellä kentän päässä? Tuota kuvaa http://www.riga-airport.com/?id=7208 kun katsoo, niin näyttäisi olevan tuossa oven edessä, mutta kuitenkin myös tuolla parkkipaikan takana? Kummalta pysäkiltä lähdetään ja miksi kaksi pysäkkiä?


      • Riganieki
        kentällä? kirjoitti:

        Juu. Ilmeisesti tuota linjaa 22A ei edes enää ole sotkemassa. Missäs tuo pysäkki on siellä kentän päässä? Tuota kuvaa http://www.riga-airport.com/?id=7208 kun katsoo, niin näyttäisi olevan tuossa oven edessä, mutta kuitenkin myös tuolla parkkipaikan takana? Kummalta pysäkiltä lähdetään ja miksi kaksi pysäkkiä?

        Juu-ei ole 22a linjaa enää.
        Mennessä 22 ajaa kentän pääoven edestä. Pois kentältä lähtiessä on siellä parkkipaikan laidalla. Eli rakennuksesta ulos ja suoraan eteenpäin vaan köpötellen.


    • Riganieki

      Kyllä se 22 on hyvä vaihtoehto. Se menee mennen tullen Stockmannin edestä. Takaisin kentälle mennessä on pysäkki lähempänä hotel Avalonia. Siinä
      on useampi pysäkki peräkkäin, mutta se lähimpänä jokea oleva on 22:n (siellä on kyllä kylttikin).
      Abrenes iela on sen linjan päätepysäkki, kuten monen muunkin. Ei sinne asti kannata mennä.
      22 maksaa tällä hetkellä 0,4 latia henkilö.

    • tenula

      Aiotko mennä Stockmanniin shoppailemaan?
      Onko siellä esim. Iittalan lasi halvempaa kuin Suomessa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      98
      4632
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3162
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      85
      2909
    4. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      79
      1677
    5. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1470
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      102
      1264
    7. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      15
      997
    8. Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?

      En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan
      Ikävä
      40
      911
    9. Miehen taloudellinen tilanne ja

      halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah
      Ikävä
      25
      900
    10. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      184
      884
    Aihe