kippurahäntäinen

Minäkö erillainen
syön juon nukun paskannan
alla taivaan ja sannan
kippurahäntäinen koira
pitsisessä kuonokopassa
unessani
nuolee kasvojani
nypin kirppuja
itsestäni
paperille
1124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ilman noita neljää tekemistä ei biologian oppikirjan mukaan selviä elossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ram73 kirjoitti:

Minäkö erillainen
syön juon nukun paskannan
alla taivaan ja sannan
kippurahäntäinen koira
pitsisessä kuonokopassa
unessani
nuolee kasvojani
nypin kirppuja
itsestäni
paperille

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu