Sonera

.....

Kyllä on perseestä Sonera. Vaihdoin liittymää, vielä ei ole auennut kyllä uusi liittymä, joka on dna:lta. Mutta kun menin maksamaan viimeiset laskut soneraliittymästä, niin miten kävikään. Ei minulla nyt näytäkkään olevan Sonera palvelussa omat tiedot profiilia. Joten en pysty niitä laskuja maksaakkaan. Nyt kyllä vituttaa. En varmana maksa mitään maksumuistutus maksua jos perään lähettävät.

2

312

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaihto on niin helppo!

      Miten joku voi hankkiutua ongelmiin vielä nykypäivänä liittymää vaihtaessaan? Sehän on kuin maitoa ostaisi. Teet sopimuksen, saat arvioidun siirtopäivän, pidät vanhan kortin puhelimessasi ja uuden mukanasi, kunnes saat vahvistuksen, että liittymäsi on vaihtunut. Silloin voit vaihtaa uuden kortin puhelimeesi.

      Luetteko te tai kuunteletteko te ollenkaan niitä ohjeita, joita liittymän vaihdossa annetaan?

      Entäs tuo laskuasia? Tulekeo sinulle ollenkaan paperilaskua? Jos olet maksanut sen aina verkossa, saat varmasti soittamalla selville sen, mitä laskun kanssa tulee tehdä.

      • NoProblem

        ymmärrä näitä jatkuvia valituksia...ei ole itselleni tapahtunut moisia.Kokemuksia on useamman operaattorin asiakkuudesta,ja asiat ovat hoituneet sopimusten mukaan.

        Ehkä on syytä koputtaa puuta,kun vasta kymmenkunta vuotta on sujunut hyvin.Siis mitä tulee kännyoperaattoreihin... ;D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      41
      3123
    2. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      82
      3094
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      206
      2579
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      36
      2235
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      31
      1569
    6. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1426
    7. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      23
      1423
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      10
      1284
    9. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      13
      1279
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1251
    Aihe