Sierran 4-veto

Kertoisitteko 4-veto sierra farmarin 4-veto tekniikasta.Onko lukkoja,lukkoperää,viskoa,minlälainen jakolaatikko...,kestääkö kytössä,miten saa lisää maavaraa?
3595
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

muistaakseni perässä on viskolukko ja myös viskolukko jakaa vedon etu- ja takapään välillä, taitaa jakolaatikko olla herkin ja kallein rikki menevä osa? jos pientä värinää, tärinää tuntuu ajossa, voi olla jakolaatikkovika öljynvaihto/tarkastus!.. maavaran lisäys onnistuisi kai normaalisierran jouset vaihtamalla?
kiva peli ajaa liukkailla, parempi kuin nelikko mondeo! ps. ois ylim 4x4 sierran kardaani, sama kuin 4x4 cosworthissa.

Äänestä
  • visko jakaa vedon 66%taakse ja 34 eteen omallani on ajettu kohta 190 tkm ja toimii täydellisesti.jakolaatikon korjaus stockmanilla maksaa noin 350-400 euroa.madaltaa ei kuulemma saa ja vähän epäilen ettei korottaakaan.renkaat kuulemma pitää olla just saman kokoiset jos meinaa että neliveto pelaa ja pysyy kunnossa
    PS:saattaisin myydä ton jos kiinnostaa vm 91 ja on ilmastointia,recarot + muuta varust

    Äänestä

  • moi...miten paljon sä pummaat siitä kardaanista ja missä kunnossa se on??? oma ravistaa 60-80km/h:n vauhdissa vissin keskilaakeri paskana??? t.Kalle

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


4wd kirjoitti:

Kertoisitteko 4-veto sierra farmarin 4-veto tekniikasta.Onko lukkoja,lukkoperää,viskoa,minlälainen jakolaatikko...,kestääkö kytössä,miten saa lisää maavaraa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu