Aina kun tuohon ff:n tulee uusiversio niin se uusisovellus kerjää nettiinpääsyä ihan päntijönnään viikokaudet, kunnes sitte rauhottuu pikkuhiljaa. (Ottaa pattiin).
Firefox
Kerjää
3356
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
"Aina kun tuohon ff:n tulee uusiversio niin se uusisovellus kerjää nettiinpääsyä ihan päntijönnään viikokaudet, kunnes sitte rauhottuu pikkuhiljaa. (Ottaa pattiin)."
Ei ole Firefoxin vika. Kuullostaa siltä, että käytät jotain Windowsia jossa on joku "tietoturva" joka sitten kiusaa sinua.
"Kuullostaa siltä, että käytät jotain Windowsia jossa on joku "tietoturva" joka sitten kiusaa sinua. M-Kar on "oikeassa, näin xp-prof sp1,palom zone,avaat asennuksen jälkeen sietä alanurkasta sen palomuurin ja laitat ff kohdassa ALLOV (SALLI)ruksin Acces (päästä)sarakkeen INTERNET kohtaan!
Mulla on f-secure sovelluksen hallinta kohdassa sallitut/estetyt sovellukset ff:n kohdalla sallittuna. Asetuksissa on ruksi "ota sovelluksen hallinta käyttöön", ja täppä oli kohdassa "kysy uusista sovelluksista", laitoin sen nyt kohtaan kokeeksi"salli ja kirjaa uudet sovellukset",(kannattaakohan tuota asetusta noin pitää?)