Parasta AA-ryhmää

Pentti Nelonen AA-ryhmässä:

Hi, my name is Pentti and I'm alcoholic.
I get fired from my dayjob in Microsoft and I started drinking. That's when my life started to go very wrong.
3145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • kun avasin ton kuvan...ei saa pelotella ihmisiä hengiltä!

    Äänestä

  • saada sydänkohtauksen kirjoitti:

    kun avasin ton kuvan...ei saa pelotella ihmisiä hengiltä!

    Siinähän selvästi sanotaan että:

    "fortunately there are other options... "

    :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pentti Nelonen kirjoitti:

Pentti Nelonen AA-ryhmässä:

Hi, my name is Pentti and I'm alcoholic.
I get fired from my dayjob in Microsoft and I started drinking. That's when my life started to go very wrong.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu