Lopetin pillerit pari viikkoa sitten ja edellisen kuukauden aikana tuli unohdettua useampi pilleri (noin 5 kpl). Olemme alkaneet yrittämään mieheni kanssa lasta. Mutta siis nyt on pari päivää ollut alaselkä kipeä toiselta puolen enemmän kuin toiselta (viimeiset menkat tulivat viikko sitten) eli mistäköhän tämä vihlonta voisi johtua? lisäksi mahani on ollut jollain tapaa sekaisin, vaikuttaako asiaan esim. se, että juuri pillerit jättänyt pois ja edellisen kuukauden aikana niitä unohtui useampi ottamatta, eli onko kehoni voinut mennä tästä niin sekaisin, että kivut johtuisivat siitä? Gynekologin aika on vasta ensi viikolla ja nyt mietinkin täytyisikö aikaa kiirehtiä?
alaselän vihlonta pillereiden jälk.
nainen85...
1164
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Arvasit todennäköisen syyn. Elimistösi reagoi hormonimuutokseen.