eipä yltänyt Killzone2 Halo 3:n myyntilukuihin. Myös Gears 2:n myyntiluvuista jäi killzone 2 todella kauaksi.
Killzone 2Ön arvostelukeskiarvokin jäi varsin vaatimattomaksi, kun valheiden savuverhojen takaa paljastuikin vain keskinkertainen räiskintäpeli paskoilla kontrolleilla :)
Killzone 2Ön arvostelukeskiarvokin jäi varsin vaatimattomaksi, kun valheiden savuverhojen takaa paljastuikin vain keskinkertainen räiskintäpeli paskoilla kontrolleilla :)
Vastaukset 14
Vanhimmat
http://www.konsolifin.net/xbox/uutiset/4342/
Forza3, uusi GTA-lisäosa, Bioshock2, Lost Planet 2, Arma2....aaah!! Näitä pleikkapojat kuolaavat iltaisin peiton alla mulkku kädessä mutta tällä palstalla haukkuvat koska eivät halua paljastua olevansa säälirunkkareita.
BUHHAHAHAHAHAHAHAAAAAAAAAHAHAHA
HÄHÄHÄHHHÄÄÄÄÄÄHÄHÄHÄHHÄÄÄÄHÄHÄÄÄ
Flips flops räks pöks pleikka pyllyyn poks!
Taas kateellisia boksipojuja jotka tulevat tänne itkemään kun oma konsoli huutaa RROD ;) Halvalla kun ei saa hyvää ;)
Oma konsolini on pelannut loistavasti jo 1,5 vuotta. Sain hyvää ja halvalla ;). Ota paperia mukaan kun menet illalla peiton alle tumputtamaan!
oot väärässä vitun dorka haahaa! ps3 on myyty enemmän kuin xboxlootapaskaa suhteutettuna myyntiin hahaa!!
JA arma 2 tulee VAIN ps3/pc eikä xbox mahtaa vituttaa sua pikkupippeliä...lisäksi voit nyt ihan rauhassa naureskella meille ps3 omistajille kun me ei saada gta iv lisäosia, mutta sun typerä virnees pyyhkiytyy kun gta 5 ei tule xboxille!!
kuule se on vain niin että xboxin dvd-levyn tila ei riitä sille, mutta ps3:sen 50giganen bluray riittää hahahaaa!!! joten voit mennä imemään oman ala-asteesi rinnakkaisluokan vilijonkan kikulia...
Sinä aikana kun PS3 on ollut myynnissä X360:n etumatka on kasvanut n. 5 miljoonasta reilusti yli 8 miljoonaan ja etumatka kasvaa hurjaa vauhtia edelleen.
Mitäs sinä täällä teet? Mikset pelaa boksia jos kerran on niin HAI TEKKIÄ? Huollossa? Monettako kertaa?
PS: Ps3 alue. Boxi alue muualla.
...pois?
Mulle on sama paljonko ne myy en keskity siihen. Jos ei ole varaa peleihin, aina voi masturboida myyntiluvuilla.
Itsellä on molemmat konsolit ja poksi taitaa olla autotallissa tai jossakin romuvarastossa. ps3 on kytketty fullhd-tykkiin takkahuoneeseen uima-altaan viereen. Nautinto on kyllä pelata isolta ruudulta.
Eipä nuo mainitsemasi halot eikä pölkyt pärjää myynissä lähellekkään wii sportille hähähäh romu kone se boxi muuten. Pleikka3 harkinassa wiin rinnalle.
ööööh killzone on ollu nyt kaupois 1-2vk -,-'
Mahdatkohan tajuta, että Killzone 2:n ensimmäisen viikon myyntiluvut olivat TODELLA surkeat verrattuna Halo:n ja Gearsin kaltaisten superhittien ensimmäisen viikon myyntilukuihin.
Etpä tietenkään tajua, koska olet nolo sonybotti ja Sony on raiskannut tuhkaluukkusi lunastuskuntoon :)
kuka vitun idiootti täällä pauhaa pää punaisena microsoftin ja sen tuotteiden puolesta. todellinen fanipoika on sellainen boxin omistava pentu joka vaivautuu itkemään romuaan pleikka palstalle. tällä palstalla olevat pleikan omistajat eivät ole fanipoikia vaan aikaansa seuraavia valveutuneita kuluttajia jotka eivät tuhlaa rahaansa paskaan.
Tällä palstalla luuhaavat pleikan omistajat ovat henkiseltä kehitykseltään jälkeenjääneitä fanipoikia sanan varsinaisessa merkityksessä ja persaukisuudestaan katkeria kuluttajia, jotka ovat tuhlanneet vähät rahansa silkkaan paskaan
Säälisin teitä paskahousuja, jos suinkin vain voisin.
Tuoreiden myyntilukujen perusteella Killzone 2 meni kaupaksi MELKEIN yhtä hyvin kuin GTAIV:n HD-konsoliversioon tarjolla oleva The Lost and Damned -lisäosa. Siis melkein.
Halojen ja Gearsien myyntimääriin yltävät myyntiluvut näyttävät jäävän haaveeksi myös Killzone 2:n kohdalla. Laitemyyntiinkään ei killzone 2 -flopin julkaisu suuremmin vaikuttanut.
Heikon myynnin vuoksi on selvää, että parin-kolmen viikon päästä KZ2:n voi kaapata halvalla mukaan alelaarista.
Jos peli myy hyvin, se on hyvä? Ja sama pätee konsoleihin?
Melkosta logiikkaa...