Park Plazan kattohuoneisto

Tämä kysymykseni hukkui toisen otsikon alle, joten kysyn nyt ihan uudessa keskustelussa. Mikä se PP:n katolla oleva huone on? Onko se siis ihan varattavissa vai yksityiskäytössä vai mitä virkaa sillä on?
6560
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Asustelivat siinä joskus, silloin se oli ainakin "pyhitetty" pidemmän aikaa hotellissa majaileville, en tiedä mikä nyt juuri on käytäntö. Se varmaan selviää noin 3 viikon kuluttua kun menemme kyseiseen hotelliin.

Äänestä
  • Nyt siina asuu saksalainen pariskunta. On tosiaa erinomainen paikka. Muutamana paivana on lojuttu kattoterassilla. Tanaan vaihteeksi vahan pilvisempi paiva, joten lahdettiin baanalle heti aamusta.
    Terkuin Sotis

    Äänestä

  • old_profile_51368 kirjoitti:

    Nyt siina asuu saksalainen pariskunta. On tosiaa erinomainen paikka. Muutamana paivana on lojuttu kattoterassilla. Tanaan vaihteeksi vahan pilvisempi paiva, joten lahdettiin baanalle heti aamusta.
    Terkuin Sotis

    Täh? Teillehän se piti varaamani..

    Täällä 5 ja pilveä, mutta torstaiaamuna oli -19!! Siinäpä sitten olikin nokka huurussa kun piti liikekannalle lähteä..
    Olinkin taas 3 päivää poissa linjoilta kiitos reaalielämän, mutta nyt ainakin viikonlopun saan olla kotona kaikessa rauhassa.. Maanantai??
    Pitäkäätten hauskaa loman viimmoset päivät. Minä pidän hauskaa avaamalla telkkarin ja katsomalla "Pokka pitää" noin sadannen kerran.. *Huoh*

    Äänestä

Olin juuri ko. hotellissa kaksi viikkoa ja mietin itsekkin kattohuoneiston käyttötarkoitusta. Ei siinä ainakaan nyt ketään näyttänyt asuvan. Siivooja siellä näytti päivittäin käyvän ja ajattelin, että olisiko se henkilöunnan taukotupa, mutta en viitsinyt kysyä. Varmaan kuitenkin hyvä huone ja erinomaisella paikalla.

Äänestä
  • Me vietimme yhden viikon hotellissa helmikuussa. Kerran kun käytiin katolla, nähtiin siinä edessä tuoli ja pöytä ja niillä tarvikkeita (kirja ym.)niin kuin joku olisi siinä istuskellut (vaikka saattoihan siellä katolla kuka tahansa olla). Kerran kurkattiin ikkunasta ja nähtiin sijaamaton vuode, ja kerran näimme siivoojan käyvän huoneessa. Mutta ehkä saamme lisävalaistusta asiaan, kun Ookke sinne seur. kerran menee.

    Äänestä

  • En tiedä asuiko kirjoitti:

    Me vietimme yhden viikon hotellissa helmikuussa. Kerran kun käytiin katolla, nähtiin siinä edessä tuoli ja pöytä ja niillä tarvikkeita (kirja ym.)niin kuin joku olisi siinä istuskellut (vaikka saattoihan siellä katolla kuka tahansa olla). Kerran kurkattiin ikkunasta ja nähtiin sijaamaton vuode, ja kerran näimme siivoojan käyvän huoneessa. Mutta ehkä saamme lisävalaistusta asiaan, kun Ookke sinne seur. kerran menee.

    matkailijoita liikenteessä!
    Ei tullu mieleen kysyä joltakin, jos niin paljon kiinnosti että ikkunoista piti kurkkia!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haluais tietää kirjoitti:

Tämä kysymykseni hukkui toisen otsikon alle, joten kysyn nyt ihan uudessa keskustelussa. Mikä se PP:n katolla oleva huone on? Onko se siis ihan varattavissa vai yksityiskäytössä vai mitä virkaa sillä on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu