Onko kenelläkään tietoa, että saako jotenkin hankittua itse haluamansa puhelin numeron, jos se ei ole käytössä? Esim. 050-1234567, tai 040-4440000 tmv. Ja miten saa seitsemän numeroisen puhelinnumeron, kun sellaisiakin on näköjään joillain olemassa, esim. 050-1234 tai 040-4444???
Miten saa haluamansa puh.nron???
1
687
Vastaukset
- kysyä onko
joku tietty numero vapaana ja saisitko sen..
Ja sit toi numeron pituus, numeron pituus on oletuksena aina seitsemän (ja siihen sit vielä lisäksi suuntanumero 3 numeroa), noita lyhytnumeroita ei ole saatavilla kuin erityistarkoitukseen eikä niitä saa helposti...jos saa ollenkaan. Elisalla...anteeks muinaisella Radiolinjalla, oli aikoinaan ns. osakeliittymiä ja niissä oli tuollaisia 4 numeroa pitkiä puhelinnumeroita joten mä veikkaisin että ne numerot johon oot törmännyt on just niitä entisiä osakeliittymän numeroita. Toi miks dnallakin voisi olla tuollainen, niin vois ehkä selittyy niin että jos joku jolla on ollut ex-radiolinjan osakeliittymä niin on vaihtanut operaattoria elisalta dnalle ja pyytänyt jos sais dnalta samanlaisen numeron.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291333
- 100861
- 75683
- 50577
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa12493ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40464Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153441Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407- 25381
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372