Hallitus peruu eläkeiän korotuspäätöksensä!
Kuinkas kepulaiset nyt suu pannaan, kun Jyrki pyyhki ay-liikkeen kanssa pääministerillä lattiaa?
Kuinkas kepulaiset nyt suu pannaan, kun Jyrki pyyhki ay-liikkeen kanssa pääministerillä lattiaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
lähit noin kovalle linjalle ihmissortajia vastaan.Siinä näette duunarit,Jutta on Suomen "Rautalady"
Tämä meidän Kokkolalaisten Jutta Urpilaisen veto on isänmaallinen teko Suomalaisia Sotaveteraaneja,eläkeläisiä kohtaan.
Mitähän se sotaveteraaneja auttaa? Haudassa jo lähes kaikki. Eikä nykyiset eläkeläisetkään hyödy. Pullamössöpojat vain pääsee aikaisemmin eläkkeelle. Tekis tyttö eläkkeiden tasapuolistamiseksi jotakin.
Upeaa, upeaa että,Jutta näytti Pääministerille missä kaapi seisoo.
Lähetään kavereiden kanssa juhlimaan, tätä Jutan suurta voittoa,pyhän aikana.
Jihuuu Jihuuu,heijaaaa Jutta.
kun rahat riittää. Katsotaan sitten, kun suuret ikäluokat on eläkkeellä niin maksellaan sitten ankarina veroina näitä äärettömän tyhmyyden mukanaan tuomia voittoja. Käsittämätöntä, että Suomen työväenliike ja ammattiyhdistysliike on niin tyhmää porukkaa, että kuvittelevat nyt saavuttaneensa jotain suurta. Tämä homma kaatuu nyt sitten tulevaisuudessa pienen työtätekevän kansanosan maksettavaksi. Mutta onhan se aina tiedetty, että tyhmyys maksaa.
Yksinhuoltajaäidiltä oikeuden päätöksellä saamillaan rahoilla ja uuden naisystävän kanssa lapin hangilla hiihdellessä pää menee sekaisin.
Seuraavaksi Jyrki Kataiselta, Työväen hansikkaat??
Aletaan sitten makselemaan me kansa nämä vajeet jos ei kerta olla valmiita eläketalkoisiin. Tämä soppa maksetaan jollain lailla takaisin ja kyllä se lasku tulee loppukädessä duunareille tehtiin mitä tahansa. Paperilla ehkä jotain muuta mutta käytännössä turha kerskuilla ja juhlia jotain voittoa. Kaikki häviää loppulaskussa kuitenkin. Tyhmä kansaa tässä maassa!!!
Sehän on selvä, että duunarit sen maksavat, milloin herrat ovat omat seikkailunsa maksaneet?
Mutta kyllä minun mielestäni on kohtuus ettei niitä nyt sentään yli 63 vuotiaiten maksettavaksi laiteta.
Olen muuten sitä mieltä, että Vanhanen on historian huonoin pääministeri.
Tämän huonompaa ei ole ollut edes kepulaisissa; Jäätteenmäkeähän ei hyväksytä edes paperinkeräykseen!
historian oudoin henkilö.Tyypillinen Keskustalainen.Toinen varjopuoli on tämä Ville Itälä.Kummatkin siirrettin Brysseliin,saamattomuude ansiosta.