Enocell kiinni ensi tammikuulle tai paremminkin lopullisesti.Metsäala ei turvaa toimeentuloa.
Vastaukset 5
- ei hyvä--
Stora Enso pysäyttää Enocellin Uimaharjun sellutehtaan tuotannon loppuvuodeksi maalis-huhtikuun vaihteesta alkaen. Tuotantoa jatketaan näillä näkymin ensi vuoden tammikuun alussa. Myös lähes koko henkilöstö, 160 työntekijää, lomautetaan seisokin ajaksi. Töihin jää vain kolmisenkymmentä työntekijää.
- ne meinaa
keittää selluksi sen valtavan mäntykuitupuu määrän joka varastoitu Venäjän rajalle Suomen puolelle.
Kuulema 10m korkeeta pinoa 1,3 km pituudelta ja montakohan pinoa vierekkäin - Ollut puute
ne meinaa kirjoitti:
keittää selluksi sen valtavan mäntykuitupuu määrän joka varastoitu Venäjän rajalle Suomen puolelle.
Kuulema 10m korkeeta pinoa 1,3 km pituudelta ja montakohan pinoa vierekkäinMihinkäs se hävisi se puupula,ja vielä venäjältäkin sai kalliila puuta !!!!!
- hävisi..
Ollut puute kirjoitti:
Mihinkäs se hävisi se puupula,ja vielä venäjältäkin sai kalliila puuta !!!!!
..mihin se katosi.
Nyt kaikki tilaamaan joukolla lehtiä. Hämmästyttäkää lehtimyyjä soittamallakin heille päin. Vessapaperitehtaiden pitäisi puolestaan suurentaa palakokoa, jotta kulutus saataisiin nousu-uralle. - ihmesairas
Sellusta ei tehdä lehtiä. Taas hullu aloittajan harhoja koko juttu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1081362Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.137814Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois198742Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47707Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!32695- 69692
- 47630
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59555Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29551Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102530