Onko vinkkejä edullisista hotelleista Bremenissä
joista olis hyvä kulkuyhteys lentokentälle.
HOTELLIT BREMEN
9
2774
Vastaukset
- pysähtyy
Ratikka kentältä keskustaan pysähtyy tämän hotellin edessä http://www.mercure.com/gb/hotel-5253-mercure-hotel-hanseatic-bremen/index.shtml . Hinnat vaihtelevat, mutta usein löytyy tosi edullisia.
- mittee ihimettä
osaisko joku kertoa, miks tämä hotelli laskuttaa 1 yön nettihuonevarauksesta kahden yön hinnan, eli miks tää takuumaksu?
- tällaisesta
mittee ihimettä kirjoitti:
osaisko joku kertoa, miks tämä hotelli laskuttaa 1 yön nettihuonevarauksesta kahden yön hinnan, eli miks tää takuumaksu?
Itse varasin netin kautta majoituksen (1 yö) juuri k.o. hotellista viime vuonna. Erikoishinta (olikohan 49 tai 50 euroa/ 2hh) veloitettiin heti "takuumaksun" periaatteella, eli jos et tulekaan menetät sen, mutta ei missään tapauksessa tuplahintaa ole otettu. Oletko ihan varmasti valinnut tarjoushinnan? Jos haluaa, niin pystyy valitsemaan "normaalihinnan", suunnilleen kaksinkertainen se on. Sen kuitenkin voi mitätöidä (ns. joustohinta).
- reggio
Mercure Hanseatic Bremen on niin lähellä lentokenttää, että sinne käveli 10 minuutissa. Voi seurata vaikka ratikkakiskoja, kulkevat hotellin vierestä.
Ja reippailijat kävelevät keskikaupungilta hotellillekin, ihan suora helppo reitti sillan yli. Matka kesti n. 25 min. jalan.
Ratikkakyyti sitten aamun paluulennolle ja tarpeen tullen muuten. Edullinen lippuvihko ostettavissa heti lentoaseman infosta, oliko 8 vai 10 lippua. - paljon matkustanut
reggio kirjoitti:
Mercure Hanseatic Bremen on niin lähellä lentokenttää, että sinne käveli 10 minuutissa. Voi seurata vaikka ratikkakiskoja, kulkevat hotellin vierestä.
Ja reippailijat kävelevät keskikaupungilta hotellillekin, ihan suora helppo reitti sillan yli. Matka kesti n. 25 min. jalan.
Ratikkakyyti sitten aamun paluulennolle ja tarpeen tullen muuten. Edullinen lippuvihko ostettavissa heti lentoaseman infosta, oliko 8 vai 10 lippua.Respan kundi ihan tyhmä. Pyysin herätyksen häneltä huoneeseeni klo 04.30 ja hän lupasi ja sanoi kaiken olevan ok. Mitään herätystä ei tuullut ja sit kun heräsin 06.00 ja lento olisi ollut 06.30 Tampereelle en tietenkään ehtinyt. Aamulla respassa oli jo vaihtunut henkilö joka kauhisteli minkä mokan kundi oli tehnyt. Jouduin ostamaan uuden lentolipun seuraavaksi aamuksi ja kallis oli vaikka olikin Raynairin. Tein hotelli-ketjun johtajalle valituksen, että he jollakin tapaa hyvittäisivät tämän kundin mokan mutta johtaja vain ylimielisesti sanoi, ettei mitään hyvityksiä. Jos jollain olisi jotakin neuvoja asiaan kertokaa. Kiitos etukäteen.
- MYÖHÄSTELIJÄ
paljon matkustanut kirjoitti:
Respan kundi ihan tyhmä. Pyysin herätyksen häneltä huoneeseeni klo 04.30 ja hän lupasi ja sanoi kaiken olevan ok. Mitään herätystä ei tuullut ja sit kun heräsin 06.00 ja lento olisi ollut 06.30 Tampereelle en tietenkään ehtinyt. Aamulla respassa oli jo vaihtunut henkilö joka kauhisteli minkä mokan kundi oli tehnyt. Jouduin ostamaan uuden lentolipun seuraavaksi aamuksi ja kallis oli vaikka olikin Raynairin. Tein hotelli-ketjun johtajalle valituksen, että he jollakin tapaa hyvittäisivät tämän kundin mokan mutta johtaja vain ylimielisesti sanoi, ettei mitään hyvityksiä. Jos jollain olisi jotakin neuvoja asiaan kertokaa. Kiitos etukäteen.
itse en luota ainakaan kehITYSMAISSA LIIKKUESSANI AINA RESPAN TOIMINTAAN,MUTTA ONNEKSI KÄNNUKÄSSÄ ON HERÄTYSKELLO.VALITETTAVAA ON MYÖS SE,ETTÄ NUO RYANAIRIN LENNOT VARATTAESSA SOPIVAAN AIKAAN OVAT TODELLA EDULLISIA ,MUTTA VIIME HETKELLÄ MELKO KALLIITA.OLISIVAT SAANEET KORVATA AINAKIN PALUULENNON HINNAN,MUTTA TOIVOTTAVASTI MENETTÄVÄT MUUTAMAN ASIAKKAAN KUN ANNAT RIITTÄVÄSTI NEG PALAUTETTA.
- ...
On ihan rautatieaseman vieressä. Vuosi sitten kolmen hengen huone aamiaisineen irtosi 67e/yö ja hintaan kuului myös paikallisliikenteen liput. Ratikka menee melkein portailta mutta keskustaan on ihan mukava kävelläkin. Aamiainen oli monipuolinen ja lähtöaamuna viiden maissa sai eväspussin mukaan :)Ratikalla ehti hyvin jo aikaiselle paluulennolle..
- Kerttu100
Kulkeeko ratikka niin aikaisin, että ehtii ryanairin aamulennolle? Olen lähdössä lasten kanssa Bremeniin ja mietin pitäisikö ottaa hotelli ihan lentokentältä ettei tarvitse jännätä miten kentälle ehtii ja pääsee. Paljonkohan taksi suunnilleen maksaa ja saako ne yleensä ajallaan?
Joissain hotellissa näytti olevan uloskirjautuminen mahdollista vasta klo 7 jälk aamulla ja ryanairin lennot lähtee 6:30. Kentälläkin pitää olla ties kuinka paljon aiemmin... Olen vähän hukassa hotellin suhteen siis. - Ukko maalta
Kerttu100 kirjoitti:
Kulkeeko ratikka niin aikaisin, että ehtii ryanairin aamulennolle? Olen lähdössä lasten kanssa Bremeniin ja mietin pitäisikö ottaa hotelli ihan lentokentältä ettei tarvitse jännätä miten kentälle ehtii ja pääsee. Paljonkohan taksi suunnilleen maksaa ja saako ne yleensä ajallaan?
Joissain hotellissa näytti olevan uloskirjautuminen mahdollista vasta klo 7 jälk aamulla ja ryanairin lennot lähtee 6:30. Kentälläkin pitää olla ties kuinka paljon aiemmin... Olen vähän hukassa hotellin suhteen siis.Moi Kerttu
Bremer Abartment Hotel viihtyisä pieni perhehotelli.Raitsikkalinja 3 päässä.Samasta lähtee busseja
Ostoskeskukseen olikahan 40a ja 41a Taksi maksaa kentälle 15€. Pyydä vaan respasta edellisiltana tilaamaan aamuksi klo 4.30. taksit ollu mulla ainakin aina 5-10mim ennen jo odottamassa.Maksa hotelli samassa pois.
Kentältä pääsee raitsikka no.6 keskustaan.Kannattaa muuten ostaa lentokentän infopisteestä perhelippu noihin raitsikkoihin "samalla päästeltiin myös bussilla".Leimataan vain ekalla kerralla.Tiketti taitetaan kaksinkerroin pituus-suunnassa ja lykätään raitsikassa oranssiin masiinaan.
Ps.Bremenissä iso messukeskus rautatieaseman takana.raitsikka no 10 sillä keskustasta rautatieasemalle
aseman läpi kävellen ja messukeskus on edessä.
Pss.Hotelliin kirjaudutaan vasta klo 14.00 joten kentältä/kaupunkilta ei sinne kiirusta ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1848495
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264608- 504158
- 583679
- 513166
- 502930
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262636- 382404
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382093- 292076