laskettelu on paras liikuntalaji
mikä on paras liikuntalaji talvella
5
561
Vastaukset
- ei muuta osaa
näin se asia vain on laskettelu on lihavien ja mitään saamattomien laiskimusten laji.
- Valkkuri
Toki rinteessä auraavat pullamössöt voivat olla laiskimuksia, mutta laskettelua voi harrastaa monella tasolla.
Mutta esim. ratalaskun harjoittelu vaatii rautaista kordinaatiokykyä, rutosti voimaa ja aimoannoksen maitohaponsietokykyä. Kahden tunnin pujottelu tai suurpujotteluradan tahkoaminen vie mehut kovempikuntoiseltakin.
- lautailu/laskettelu
lasketteluu ja lautailu on parhait !!! itel ain hirvee valinta ku oon lähös laskee, lauta vai sukset :DD
- 1234!"#¤
Vaikka stigalla laskettelu kuulostais pikku kakaroiden puuhalta ni se on hauskaa, kun tekee temppuja.
kunnon hyppyristä bäkkäri stigal!- 4737853
Laskttelu on paras talvilaji omasta mielestäni. Pulkkailu on tietenkin myös mukavaa! Mutta jokaisella on oma mielipide! Se pitää myös muistaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko851857- 431459
- 741047
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!511035- 59981
- 70965
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon20940- 34900
- 37809
- 38749