Käärmeviina

onko sitä

Onko phuketissa sitä käärmeviinaa jossain,jossa on käärme sisällä vai miten se nyt meni?? tuli tässä vaan mieleen.. saako sellaisen pullon tuoda suomeen? hui... :)

9

2188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sitä saapi

      Mexicosta

    • yrjokaarle

      hae sieltä

    • ota sellasesta

      pullosta kuva mukaan ja kysy. Jos ei ole hyllyssä niin kyllä ne tekee.

    • joku nyt

      ... asiallisesti ja kertoisi onko sitä myynnissä? Kiitos!

    • löytyä aaapp

      olin kuukausi sitten phuketissa patogilla mutta ei tullut tarkastettua löytyykö käärmeviinaa patikselta kyllä löytyy joten voi sitä olla phuketissaki pitää vain etsiä kaupoita luulisin löytyvän viina sinänsä on ihan kohtalaista juoda ja maku on ihan siedettävä itse olen juonut patiksella ja saigonissa kotona on vielä yksi pullo jota en oo vielä korkannut. katsele kauppojen hyllyjä

    • kannattaa mennä paikan http://www.phuket.fi/midnight/sun/home.htm
      vastapäätä viinakauppa josta paikallisetkin kantaa viinaa. Nähtävästi saa ainakin pikku varoitusajalla.

      Saako Suomeen tuoda??. Kai se riippuu käärmeestä.

    • muikkokukkooo

      jos reissusi highlight on löytää thaimaahan suuntautuvalla matkalla käärmeviinaa, niin mietippä reissua vielä kerran. Ehkäpä parempi ratkaisu olisi etsiä alkukesästä täältä suomesta ja lähinnä maaseudulta kyykäärme ja pistät sen vaikkapa kossupulloon. Rahasi säästyvät ja ei tarvi käärmeviinaa ulkomailta lähteä hakemaan. Tuon litkun juotuasi pääset kyllä "astraalimatkalle" ja matkustelet liidellen paikasta toiseen.
      Yhteenvetona siis, unohda reissu Phukettiin ja jätä se jollekin joka lähdössä nauttimaan Thaimaasta muun kuin viinan merkeissä. Tällä väliin voit konttailla irvin hattu päässä jossakin kivikossa Suomessa käärmettä etsimässä pulloosi ja rahaa taskussasi riittää seuraaviinkin eksoottisiin litku laimennoksiin.

      • pitkän

        Haista sinä paska! mä ihan ajattelin pulloa koristeeksi. Mitä se sulle kuuluu,pidä naama kiinni,niin on parempi. ps: en edes juo viinaa.


      • Kanarianjuntitthaimaassa

        HEHE
        Samaa mieltä kanssasi.Kyllä Thaimaa muistuttaa jo liikaa kanarian saaria kaikenlaisine urpoineen ja juntteineen.Onneksi siellä käy vielä kuitenkin fiksua ja asiallistakin porukkaa, joten peukut heille, mutta kyllä sekaan tosiaan monenlaista tapausta mahtuu ikävä kyllä.
        Viestin aloittajalle: Käärmeviinaa koristeeksi kirjahyllyyn? What the motherfxxxx are you doing. Tosi mahtavaa HEI


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3315
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3127
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2508
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      2435
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1933
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1830
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1626
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1435
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1300
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1169
    Aihe