langaton ovikello

door...

Jos ostaa langattoman ovikellon niin silloinhan paristo on siinä painonapissakin, joka on ulkona. Miten se paristo kestää suomen kylmässä talvessa ilman että heti purkautuu??? Pitääkö sittenkin ostaa johdollinen ovikello?

4

8398

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mikan12

      Itsellä on langaton sääasema jonka anturi on kesät talvet pihalla ja patterit kestivät viimeksi melkein kaksi vuotta. Kyllä niissä on pienet tiivisteet joten kosteuden pitäisi pysyä poissa paristoista. Tuskin niitä edes myytäisiin jos ne eivät kestäisi. Toki johdollinen on turvallisempi, ja jos rakentaminen on siinä vaiheessa, että saat johdot vedettyä nätisti piiloon niin sitten johdollinen. Työtähän siinä toki hieman on.

    • ole purkautunut,

      iloisesti vaan soi.

    • mietin samaa

      kun laitettiin remonttikohteessa uusi ovikello. JOhdollinen ei olisi käynyt, eli laitettiin langaton.
      Nyt on toista vuotta kestänyt ja edelleen soi, eli ei se ainakaan heti tyhjene

    • ovikellot

      Niin vaan hapettu parissa vuodessa ulkoinen painonapin piirilevy , ei auta patterin vaihdot, mykkä on. Kannattaa tarkistaa tosiaan, että painonapissa on tiivisteet. Tässä K-raudan tarjoamassa noin 30 euron versiossa ei ollut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      120
      1767
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1578
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      48
      1099
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      43
      974
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      929
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      856
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      44
      812
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      780
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      778
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      760
    Aihe