preeriakoiria?

tietääkö kukaan mistä saisi preeriakoiria. luulisi että kaikki puutorin eläinkaupasta olis jo varattuina. kasvattaako kukaan??
5431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kyllähän niitä preeriakoiria sieltä puutorin eläinkaupasta voi vielä mennä varaamaan, poikaset tulevat vasta ensi keväänä.

Äänestä

lähetä sähköpostia osoitteeseen.
[email protected]

en tiedä kuinka hyvin sieltä saa vastauksia mut luin just artikkelin missä kerrottiin preeriankoirista ja muistaisin et siin oli tuollainen sp.osoite.

Äänestä

onko sulla mitään hajua että mikä on preeriakoira ja miten sitä hoidetaan? Tuntuu, että heti kun tulee joku uusi lemmikkki ilmoille, ihmiset hankkivat sellaisen, koska se on muotia. sitten kun sellainen on, ei ole mitään hajua kuinka sitä hoidetaan. tämä surettaa minua tosi paljon. toivon, että kaikki ottaisivat selvää tulevasta lemmikistään, ennenkuin sen ottaa..

Äänestä
  • Preeriakoirista saa tietoa www.preeriakoirat.com sillä kaikki prekkujen omistajat saavat ihan hyviä neuvoja ja voivat keskustella omista lemmikeistään. Jokainen preeriakoiran omistaja (ainakin kyseisillä sivuilla) on kantanut kortensa kekoon ottaakseen selville mahdollisimman paljon preeriakoirista sekä niiden hoidosta ym. lähinnä jenkki sivuilta, mistä saa aika paljon tietoutta. Prekkuja voi ostaa/varata www.puutorinakvaario.fi

    Äänestä

  • Ninni kirjoitti:

    Preeriakoirista saa tietoa www.preeriakoirat.com sillä kaikki prekkujen omistajat saavat ihan hyviä neuvoja ja voivat keskustella omista lemmikeistään. Jokainen preeriakoiran omistaja (ainakin kyseisillä sivuilla) on kantanut kortensa kekoon ottaakseen selville mahdollisimman paljon preeriakoirista sekä niiden hoidosta ym. lähinnä jenkki sivuilta, mistä saa aika paljon tietoutta. Prekkuja voi ostaa/varata www.puutorinakvaario.fi

    olen käynyt yhdistyksen sivuilla, kaikilla kotisivuilla mitä olen vain löytänyt, lukuisilla englanninkielisillä sivustoilla jne.. että olen kyllä perehtynyt aiheeseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihastunut kirjoitti:

tietääkö kukaan mistä saisi preeriakoiria. luulisi että kaikki puutorin eläinkaupasta olis jo varattuina. kasvattaako kukaan??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu