Heipparallaa.
Lasken kymmenillä samoilla kaavoilla monelle tuotteille lopputuloksen ja haluaisin "säilöä" lasketut lopputulokset nätisti muualla ja vielä niin ettei saman tuotteen tulosta voisi tallettaa kuin kerran. Ajatuksena sitten vertailla näitä lopputuloksia myöhemmin käpyrässä. Mitenkähän tuota asiaa lähtisi fiksusti purkamaan kerältä?
KIITOS jos joku viitsii auttaa!
tallennusnappula
pitäisi saaha
2
298
Vastaukset
Itse tekisin näin:
oletetaan, että tulokset tallennetaan tulokset taulukkoon ja testi taulukossa tehdään laskelmia.
nappiin koodi, joka testaa löytyykö tuote1 jo tulokset taulukosta esim. sarakkeesta A - jos ei ole tallentaa tiedot(löytyy useampikin mun postaus hae ja siirrä aiheesta, pikkusen hakua peliin...) ja jos oli niin ei tee mitään.
samoin kopiointi ihan perusjuttu
eli hakutesti ja sitten solujenkopionti- ei kummonen juttu ;-)- kiitos vinkeistä
kerron kohtapuolin kuinka kävi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1392988
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau572368Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.281901- 1301607
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3641368- 721367
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?751354- 891095
- 901029
- 132991