Eli monelta bileet on tapana alottaa? siis teidän tottumuksen mukaan? :D monelta alkaa ihmisiä tulla ja valuu paikalle? entä mitä syömistä ja naposteltavaa on tarjolla ollut?
MONELTA JA RUOKAA?
3
774
Vastaukset
- vkloppppppppu
jos ollaan ulos lähdössä perjantaina, aloitellaan luultavimmin 6-8 välillä illalla, ja jos taas lauantaina kun ei ole töitä yms. niin saatan paikalle valua jo 4-5 aikaan. poikkeustapauksissa juhliminen alkaa jo hyvissä ajoin päivällä. tämä siis minun ja ystävieni pienimuotoisissa illanistujaisissa.
syömisestä; sipsit menee aina, jos jotain luksuspuksusta niin pakastepatongit uuniin ja viinirypäleitä seuraksi. nam nam. tai jos oikein haluat nähdä vaivaa niin tee pitsaa. NAM NAM. mutta välttämättä ei toki tarvitse olla mitään, ja aina voi sanoa vieraille että toisitteko jotain yhteiseen kylläisyyteen ja tyytyväisyyteen vedoten. syöminen on sitten ihanaa.- näin..
Bileitä kavereitten kanssa pidetään melko usein. No yleensä alkaa porukka tulemaan joskus 18-18.30 sinne ja voi kestää johonkin aamuyöhönkin. Syömisenä on yleensä ranskalaisia, poppareita, sipsejä, karkkia, patonkia, salaattia, perunasalaattia, nakkeja ym. Juomisena vedetään limpparia, siideriä, kaljaa, väkevämpiä ym. Ja olen 19 vuotias siis.
- ---------------------------...
Joskus on tullut pidettyä ihan sellasetkin pippalot, että ei ole mittään tarkkaa aikaa sanottu eikä oo syömistäkään osteltu. :D
Mutta, jos pidän vähän usommat pippalot niin yleensä siinä 6 aikaan illasta alotellaan ja ekat ihmiset tulee suunnilleen puol kuuden aikaan, jos ei oo mitään erikseen sovittu. :)
Ruokalista on vähän tämän tapanen, mutta vaihtelee tietysti porukan määrästä.
- Tilaan muutaman pizzan
- Limsaa
- Alkoholia
- Sipsiä / Popcornia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006424
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303843törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283220Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701736- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46989Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11966Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11890- 42879