kertoisko joku onko Tanssisali Lutakossa Jyväskylässä keikkailtoina mitään anniskelua,eli onko esim.a-oikeuksia?Vai onko ihan limulinja?
epätietoinen
menoxi
3
220
Vastaukset
- Gefe
Löytyy A-oikeudet, baarin puolelle vaaditaan siis 18-vee ikä. Joskus on myös kokonaan k-18- keikkoja myös.
- menoxi
pääseekö alaikäinen vanhempien seurassa baarin puolelle lainkaan esim.kahville?
- Gefe
menoxi kirjoitti:
pääseekö alaikäinen vanhempien seurassa baarin puolelle lainkaan esim.kahville?
Kysy asian suhteen Lutakon omien nettisivujen kautta (www.jelmu.net), siellä taitaa olla kohta "usein kysyttyä" tai jokin vastaava. Uskon että sieltä tulee 100 % vastaus asiaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614298KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1362989Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452332Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?442218- 241873
- 911792
- 281586
- 221529
- 1471367
- 321200