Kielletäänkö nettipokeri?

dfjdjifwgjio

Kielletäänkö nettipokeri oikeasti? Ottaa lievästi sanottuna päähän. Olen nyt kaksi vuotta pelannut ja opiskellut pokeria, ja nyt vihdoinkin oppinut pelaamaan voitollista peliä. Ja nyt nettipokeri ollaan sitten kieltämässä kokonaan? En varmana pelaa missään RAY:n sivustolla jos sellanen tulee, mielummin muutan ulkomaille. Suomi on paska maa.

3

801

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eihän nettipokkaa

      olla kieltämässä millään tavoin!

      jatka sie vaa iha rauhassa sitä pelaamista!

      ja onnea peleihin! jiiiiaahahahahaha!!!

    • Arpajaislaki uudistuu, mutta käsitääkseni uudistus koskee vain mainostamista, että ulkolaiset yhtiöt eivät pääse mainostaa porsaan reikien kautta. Todenäköisin vaihtoehto on, että ray avaa oman nettipokerin ja silloihan ulkomaalaisien firmojen pelejä ei voi kieltää jos on kotimainenkin. Selvää EU:n vapaan kilpailun rikkomista.

      Eikä pokeri ole kaiksita riippuvaisin peli vaan automaatit.

      Keskikaljaakin saa myydä r-kiiosti tai mikä tahnasa kauppa, mutta ei viinaa jossa alkon monopoli. Vedonlyöntiäkin voisi verrata keskikaljaan ja tarjota vapaa kilpailu kun on vähiten riippuvuutta aiheuttava rahapeli.

      Kukaan ei voi estää kutenkaan hakemasta viinaa virosta tai pelata rahapelejä ulkomaille maahan jossa ei ole monopolia.

      Jos kielto tulee niin avaa vaan pankkitilin toiseen maahan tai suuntaa nettiteyhteiden johonkin toiseen maahan. Näin se onnistutaan kiertämmän.

    • kielletä/tulla kieltää

      ei vaa voi elektronil millekkää saitille depota, tai jotai sinnepäi, mutta netellerillä ja moneybookersilla on servut amerrikasa, ja ne on nettilompakoita mistä pystyy laittaa rahaa pokeriin, eli ei hiasta millää tavalla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6364
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5438
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      62
      4279
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      76
      4159
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      67
      3901
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      77
      1254
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      328
      1105
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      60
      1070
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      890
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      831
    Aihe