focus-07

no mittarissa kohta40tuhatta..,ei oo ollut mitään vikaa.paitsi että muistaa vain lisätä menovettä!!
181909
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Vaimon ajoissa tulee vähän reilu kymppitonni vuodessa.

Parkkivalosta paloi uutena polttimo ja se on suurin murhe mitä autosta on ollu.

Äänestä
  • ja edelleen viaton

    Äänestä

Omassa 07-mallisessa mittarissa 48000 eikä mitään vikaa ole ollu. Paskapuhetta että Focus olisi huono auto.

Äänestä
  • provo pellejä liikkeellä.

    Äänestä

  • Mulla 40 tkm ajettu 1,6 automaatti sedan. Pari vikaa: palanut rekisterivalon polttimo vaihdettu ja takapaksin FOCUS kirjaimet liimattu uudellen, kun F kirjain lähti irti pikapesussa.
    Toiminut loistavasti. Aina laakista käyntiin.

    Äänestä

  • Heikkilä kirjoitti:

    Mulla 40 tkm ajettu 1,6 automaatti sedan. Pari vikaa: palanut rekisterivalon polttimo vaihdettu ja takapaksin FOCUS kirjaimet liimattu uudellen, kun F kirjain lähti irti pikapesussa.
    Toiminut loistavasti. Aina laakista käyntiin.

    Mulla ois 99 focus, ja pitäis vaihtaa takarekisterivalon polttimo, miten saa vaihettua. Nopeesti kurkkasin niin ei näkynyt suoraa ruuveja? pitääkö purkaa konttia vai miten?

    Äänestä

  • Jug kirjoitti:

    Mulla ois 99 focus, ja pitäis vaihtaa takarekisterivalon polttimo, miten saa vaihettua. Nopeesti kurkkasin niin ei näkynyt suoraa ruuveja? pitääkö purkaa konttia vai miten?

    vaan ruuvimeisselillä siält reunoist ni koko lamppu tulee pois sit vaihdat polttimon ja painat lampun takas

    Äänestä

Meikäläisen Focus 07 tuli juuri 40tkm:n huollosta:

Vetoakselista vuotanut öljyä. Korjattava, mutta onneksi menee takuuseen.

Takaluukun lukko reistaillut. Joku mikropiiri mennyt hajalle. Sekin korjattiin takuuseen.

Edellisessä Focuksessa 02 ei ollut mitään vikaa ennen 100tkm. Tämä taitaa olla huonompi yksilö?

Äänestä

...80 tkm mittarissa, eikä vikoja...

Äänestä
  • omassa focuksessa huomattiin kolarikorjauksen yhteydessä, että auto vuotaa!
    Lattiamatot oli ALTAPÄIN aivan likomärät.
    Koetelkaapa omista autoistanne samaa.
    apukuskin jalkatilassa on matossa aukko josta sen pääsee tunnustelemaan.Vuotoa on etsitty nyt monta kertaa vaan ei ole reikää löytynyt.

    Äänestä

  • irkuli kirjoitti:

    omassa focuksessa huomattiin kolarikorjauksen yhteydessä, että auto vuotaa!
    Lattiamatot oli ALTAPÄIN aivan likomärät.
    Koetelkaapa omista autoistanne samaa.
    apukuskin jalkatilassa on matossa aukko josta sen pääsee tunnustelemaan.Vuotoa on etsitty nyt monta kertaa vaan ei ole reikää löytynyt.

    että jotain on vaihdettu..suodatin tai joku muu? on voitu rikkoa sen kansi joka on todella paha ottaa pois..jos on väännetty? niin sieltä menee vesi kyllä apukuskin puolelle,,kysyppäs liikkeestä??

    Äänestä

-07 Focus, 40t km mittarissa. Takaluukun mikrokytkin vaihdettu takuutyönä, ei muuta vikaa, eikä näy edes ruostetta!

Äänestä
  • Miten toi takaluukun mikrokytkin oireili. Itsellä -05 mallin sedan 88000km mittarissa ja alkoi mittarissa palaa merkkivalo ja väittää että luukku on auki, autoa lukittaessa vilkut ei välähdä aukaistessa kylläkin.

    Äänestä

Nykynen valmistustekniikka on niin edistyksellistä, että fordkin on uutena ehjä.
Mutta oottakaapa, mun focuksessa on 470tkm mittarissa ja monta paikkaa rempallaan.

Äänestä
  • Autos on ihmisen ikään muutettuna jotain 110V.

    Kyllähän käytössä kaikki kuluu, norsunnahkainen pers_ekkään ei kestä ikuisesti, jos on kova kulutus.

    Äänestä

2.0 ja juuri tuli 40 tkm mittariin. Ainoa vika on ollut lasinpesurin suuttimen tukkeutuminen. Todella tyytyväinen olen ollut.

Äänestä
  • ei muita ongelmia, mutta 56tkm meni etupyörän laakeri. Asennuksineen 207e. Joskus lämpöinen moottori ei kuku ekasta starttauksesta. Keinona tähän on uusi starttaus ja sit kukkuu taas.

    Äänestä

Takapyörän laakeri meni paskaksi 80tkm kohdalla, ei muuta vikoja

Äänestä

Kommentoi aloitusta


foorttimies kirjoitti:

no mittarissa kohta40tuhatta..,ei oo ollut mitään vikaa.paitsi että muistaa vain lisätä menovettä!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu