WC istuin jääkylmä

tohvelsson

Millähän saisi wc-istuimen lämpiämään? Se on aina jääkylmä kun vesisäiliö sen kylmettää. Ei oo hyvä istua.

10

7911

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huonetilan lämpötilaa?

    • istuttiin

      jos vessasi on niin kylmä, että hampaat kalisee, voit auttaa itseäsi samoin, kuin me tehtiin enne maalla ulkovessoissa. (joita joillakin silloin vielä oli) Siellä oli leikattu styroksiin reikä ja siinä oli lämmin istua pakkasellakin. Ajattelin, että nykyaikainen vessanistuimen lämmitin syntyy tavallisesta saunan peffetistä, jotka on sellaista muvistyroksin tapaista ainetta. Leikkaa siihen reikä ja jokaiselle perheenjäsenelle eri väriset lämmittimet. Vessaan voisi pakkasella kai laittaa väliaikaisesti myös pienen lämmittimen aamupuuhia varten. Otan osaa!

      • peukku on

        missä on, saa rautakaupasta ostaa styroksisen pytyn renkaan:- käytä seuraava tukierä siihen.


      • hapsainen
        peukku on kirjoitti:

        missä on, saa rautakaupasta ostaa styroksisen pytyn renkaan:- käytä seuraava tukierä siihen.

        Onpa huonoja neuvoja. Styroksista tai pefletistä joka pitäis aina vaihtaa? Eikö tiede osaa edes tätä ongelmaa ratkaista.


    • Homer Shitson

      Istut ringillä hetken housut jalassa ennen lopullista rykäisyä, jota ennen riisut ne housut nilkkoihin.

    • siitä säiliön kyljestä

      ...mutta jätä kuitenkin se umpinainen kansi ylös toimituksen ajaksi, niin pysyy paikat siistimpinä.

    • Nipponisti

      Japanissa käydessäni kaikissa hotelleissa oli lämmitetty istuin ja myös tavarataloissa oli iso valikoima lämmitettävä kansia, ongelmaan on vain Japanin sähkön jännite, se on eri kuin meillä.

    • uttui

      Laita karvalakki ja talvitakki kun meet wessaan
      Kenties karvapäällyste liimalla pyttyyn

    • Pelisilmää

      Ajoitat vessakäyntisi oikein. Pelisilmää. Joku Arska tai Pirkko on ollut vessassa. Kysyt "kävitkö oikein istumassa". Jos saat myönteisen vastauksen, niin silloin on sinun vuorosi. Kiität ja livahdat vessaan. Voit istahtaa valmiiksi lämmitetylle renkaalle. Päiväsi on pelastettu.

    • Anonyymi

      Suomessakin myydään jo edulliseen hintaan pesevää wc-istuinta, missä myös lämmitetty istuin :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      121
      6020
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      29
      2110
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      177
      1942
    4. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      66
      1114
    5. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1113
    6. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      997
    7. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      73
      987
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      24
      892
    9. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      42
      887
    10. Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla

      Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I
      Suomussalmi
      12
      755
    Aihe