Rimini

kukaan käynyt, millainen paikka?
Onko hotelli sporting tai bikini kelleen tuttuja, millainen palvelu ja henkilökunta?
Olemme menossa vasta elokuun lopulla.
101391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

"kukaan käynyt, millainen paikka?"

On varmasti monikin käynyt.

"Onko hotelli sporting tai bikini kelleen tuttuja"

Ovat varmaan monellekin tuttuja.

"Olemme menossa vasta elokuun lopulla."

Siinähän menette. On sinulla asiantuntevat kysymykset. Ehditkö yhtään selailla näitä sivuja ennen teräviä kysymyksiäsi? Osaatko käyttää googlea?

Äänestä
  • oli taas huono päivä,juuh parhaiten näihin osaa vastata se kuka on käynyt ja kokenut ne itse.
    Juu ihan kiva paikka, minä pidin ei mitään nekatiivista.

    Äänestä

  • olla, kirjoitustaidostasi päätellen olet henkilö, joka ei itse pääse lomalle koskaan. Eihän täällä kukaan muuten kysyisi jos saisi vastauksen matkailusivuilta. Henkilökohtaiset kokemukset rehellisesti jaettuna kiinnostavat ja auttavat samaan paikkaan matkustavia.
    Voit vain toivoa että joskus voisit itsekin päästä lomalle johonkin, etkä vain lue näitä matkailusivuja, toisaalta matkailuahan tämäkin on.

    Äänestä

Hei


Olen Riminissä ollut ennenkin ja pidän kaupungista kovasti. Siellä on viehättävä vanha kaupunki ja keskusta sekä erittäin hyvät ostosmahdollisuudet. Junalla pääsee helposti ja edullisesti naapurikaupunkeihin esim. Bolognaan ja Firenzeen. Ranta on siisi ja hyvinhoidettu : Ja kaupunki on täynnä ihania ruokapaikkoja!
Varasin ensi kesäksi Sportingin itsekin, en ole tosin ollut hotellissa aikaisemmin. Sijainti on erinomainen... Suosittelen kyllä kohdetta, tekemistä riittää ja rabntaelämäkin on hyvää;-)

Äänestä
  • Olemme varanneet juuri Sporttingista huoneen, ja tämä on eka Italian matkamme.Käymme varmasti Venetsiassa ja Firenzsessä.

    Äänestä

Jos nuorisomestaa etsii niin Riccione naapurissa on oikea paikka, perheelliselle puolestaan Cattolica. Mutta Riminissä on hyviä ravintoloita ja ostosmahdollisuuksia. Elokuussa todella lämmintä!

Äänestä

venäläisten joukossa. Venäläiset omistavat useimmat ravintolat, kahvilat, kaupat ja hotellitkin. Päivittäin tulee noin kymmenen lentokoneellista venäläisiä turiteja Riminin lentokentälle.

Äänestä

Oli hotelli Bikinissä elokuussa 2007. Hotelli oli erittäin positiivinen kokemus. Huoneet olivat aika pienet, mutta siistit. Hotelli oli siisti. Aamiainen oli runsas ja erittäin maistuva. Tämän jälkeen hotelliin on tullut vielä uima-allas pihalle. Aion käydä kyseisessä hotellissa vielä uudelleen ja muutenkin hotelli oli sijaintinsa puolesta parhaalla mahdollisella paikalla. Suosittelen kyseistä hotellia. Hoteelin omistajapariskunta erittäin ystävällinen. Huoneet siivottiin joka päivä todella hyvin.

Äänestä

Suosittelen tutustumista Italiaan pienoiskoossa, jos vain aika sallii...



www.italiainminiatura.com

Äänestä

Rimini on todella venäläisten suosikkipaikka Italiassa ja se näkyy. Itse olin juhannuksen jälkeen Rinminillä tosin ohikulkumatkalla omalla autolla ja on muuttunut paikka 20 vuodessa ja sanoisin huonompaan suuntaan. Elokuu etenkin tosi ruuhkainen. Palvelu pelaa, ranta hyvä (tosin mustat rihkamakauppiaat on rasittavia), ravintoloita riittää. San Marino hyvä kohde tutustua ja hyvä shoppailu paikka myös. 20 km Riminiltä. San Marinossa jos et pärjää Italialla niin kyllä venäjää puhutaan joka liikkeessä ja ravintolassa.

Kuitenkin hyvä rantalomakohde ja kaikki pelaa kuitenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko... kirjoitti:

kukaan käynyt, millainen paikka?
Onko hotelli sporting tai bikini kelleen tuttuja, millainen palvelu ja henkilökunta?
Olemme menossa vasta elokuun lopulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu