Kertokaa hyviä ruokapaikkoja patongilla,missä ehdottomasti kannattaa käydä? saako thai ruokaa ilman niitä tulisia mausteita taikka sitten vähemmän vai onko listalla jotenkin erikseen mainutti tulisesta? en pysty kovin tulista ruokaa syömään.
Ruokapaikkoja
phukettiin kohta
4702
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
eli itse voit valita millä asteella ruoat tilaat. Kyllä siellä saa medium asteella olevaa ruokaa tai sen ihan ilmankin mausteita jos haluat.
Pieni ruokapaikka, joten illalla usein täynnä. Käy paljon pitempiä aikoja Phuketissa asustavia, kuten Sveitsi-/Saksalaisia. Hinta-/laatu hyvä.
Salathai niminen ravintola/hotelli oli hyvä pihvipaikka, ehkä liiankin hieno mutta hinnat eivät silti olleet liian kovia. Ruotsalaisomisteinen pizza ja pihvipaikka Rico's:issa oli todella hyvät pizzat ja hinta ok. Kävimme siellä syömässä kaksi kertaa, mutta toisella kerralla kaksi seurueemme jäsentä, jotka söivät salaatinkastiketta, saivat ruokamyrkytyksen. Eli siksi en ihan varauksetta paikkaa suosittele.
Erinomainen paikka olis sellainen pieni paikallinen paikka kuin Dang's. Annokset todella edullisia ja hyviä! Siellä söimme vähintään joka toinen päivä. Tämän ravintolan löytää kun kääntyy Banglan yläpäästä (ei rannan päästä) vasemmalle ja jatkaa jonkin matkaa eteenpäin. P.S hotellia vastapäätä. Dang's:in seinän takana on toinen ihan saman näköinen pikkupaikka, jossa kävimme kerran syömässä, ihan ok sekin.
Toi Dang´s ja sen viereinen Number 6 hyviä,Halpoja ja erittäin suosittuja paikkoja!
Itse käyttäny noita paikkoja erittäin paljon.
AP:lle, kannattaa aina sanoa no sp
Helppo tutkia osoitteesta:
http://www.mapjack.com/?RrQwTsksWctB
ja siitä kun menee Bangla Roadiin, niin on aika lähellä, kun kääntyy ympäri alkukuvasta ja lähtee vasemmalle.
Samasta linkistä voipi tutkia paikkoja ympäri saarta.
Sinneppä se on paluu viikonloppuna ;).
Reilu 5 vkoa siellä, et ehtii käydä Number 6:ssä monesti.