tietääkö

ketään, missä päin Norjaa sijaitsee Breifoss camping
kiitos tiedosta
5557
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • pitää tutkia karttaa...

    Äänestä

  • vastauksesta kirjoitti:

    pitää tutkia karttaa...

    Netissä oli jotain höpinää sata vuotta sitten tapahtuneesta junaonnettomuudesta kyseisellä fossilla/koskella ja yritin katsoa kartasta paikkaa Bergenin rataa seuraten, mutten löytänyt vieläkään.
    (koko Norjan tiekartta).

    Äänestä

  • löytänynnä kirjoitti:

    Netissä oli jotain höpinää sata vuotta sitten tapahtuneesta junaonnettomuudesta kyseisellä fossilla/koskella ja yritin katsoa kartasta paikkaa Bergenin rataa seuraten, mutten löytänyt vieläkään.
    (koko Norjan tiekartta).

    minäkin tutkin sitä karttaa, todella rarkasti, mutta eipä löydy, pitää jatkaa tutkimista...

    Äänestä

Breifoss on Geilon ja Hol`n välillä tuolla Oslosta länteen. Geilossa on komea hotelli!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


täällä... kirjoitti:

ketään, missä päin Norjaa sijaitsee Breifoss camping
kiitos tiedosta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu