Talent house oulu - LÄÄKIS

wheretogo

haluaisin tietää mitä mieltä olitte talent housen järjestämästä valmennuskurssista lääkistä varten (te, jotka sen ootte käyny). Ite harkitsen kyseistä kurssijärjestäjää, mutta olen vähän kahden vaiheilla sillä olen lukenut ihan vastakohtaisia palautteita.

"Oulun paras on ainakin Talent house. Heillä on ehdottomasti tasokkain opettajakaarti, eikä hintakaan ole niin kallis kuin joillakin kilpailijoilla. "

"Järjestelyt todella surkeat, kaikille oppilaille ei ole saatu materiaaleja ja asiaa ei hoideta eteenpäin, vain selitellään mitä ihmeellisimmillä syillä ja siirretään vastuuta. Rahoja ei ole saanut takaisin takuusta huolimatta, vaikka niin on luvattu! Osa porukasta harkitsee keskeyttämistä ja kurssin lopettamista surkeiden järjestelyiden ja opettajien takia."

VALAISKAA MINUA, KIITOS! :)

3

1478

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eka vuosi

      Ei kukaan voi kurssia kommentoida, kun kurssia ei ole järjestetty aikaisemmin, koska toimii ensimmäistä vuotta.

      Palaute on heidän tänä keväänä alkaneesta kurssista.

      • Kysy kurssilaisilta

        Ensimmäistä vuotta järjestettävä kurssi, jolla on muka 80 % sisäänpääsy. Anna mun nauraa!

        Oppilaat eivät ole kuulemma saaneet rahojaan takuusta takaisin, yrityksellä oppilaat riitelee järjestäjän kanssa, osa on keskeyttänyt jo ja järjestäjä koittaa sammutella paloja hyssyttelemällä kaikkia hiljaiseksi. Kurssin hinta on epäselvä, järjestäjän sivuilla kerrotaan että kurssin hintaa pudottamalla puoleen osallistujien määrä nousi. Eli älä maksa täyttä hintaa ja älä maksa mitään ennen kuin olet saanut materiaalit!


      • Osallistua
        Kysy kurssilaisilta kirjoitti:

        Ensimmäistä vuotta järjestettävä kurssi, jolla on muka 80 % sisäänpääsy. Anna mun nauraa!

        Oppilaat eivät ole kuulemma saaneet rahojaan takuusta takaisin, yrityksellä oppilaat riitelee järjestäjän kanssa, osa on keskeyttänyt jo ja järjestäjä koittaa sammutella paloja hyssyttelemällä kaikkia hiljaiseksi. Kurssin hinta on epäselvä, järjestäjän sivuilla kerrotaan että kurssin hintaa pudottamalla puoleen osallistujien määrä nousi. Eli älä maksa täyttä hintaa ja älä maksa mitään ennen kuin olet saanut materiaalit!

        En oikeasti tajua tätä kun jostain kannon alta nousee jokin nevöhöörd-kurssi, alkaa heti keskustelu että "Hey, c'moon tulkaa kaikki tälle ihme kurssille ja pitäskö mun mennä?"

        Siis niinku miks? Ei vittu mitään kokemusta, ei saa rahoja takas, koekanina vittu ekaa kertaa hemmetin tärkeässä pätkässä elämässä? Hinnat pitäisi olla jo aika halvatun alhaalla että mä menisin tuommoiselle. Aika hiton surkeaa mainostusta, jos tää on sen kurssin järkkääjän alottama.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1958
    2. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      154
      1880
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      22
      1255
    4. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      941
    5. Mitä sanoisit mulle?

      Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
      Ikävä
      85
      909
    6. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      21
      829
    7. Onneksi meidän välillä ei ole mitään negatiivista

      Olen tosi iloinen siitä.
      Ikävä
      112
      771
    8. Minä tunnen sinut

      Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell
      Rakkaus ja rakastaminen
      45
      720
    9. Mihin olet kadonnut kaivattuni?

      Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon
      Ikävä
      32
      715
    10. Kokeilit sitten kepillä jäätä

      Monen vuoden jälkeen mies. Etkö uskaltanut enempää? ☺️
      Ikävä
      74
      696
    Aihe