Suomi

Jos ei nyt satu olemaan SUOMALAINEN.
2216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ja sit päässyt Suomeen ei olis huolen häivää ja jos joku v.......s vois sanoa rasistiksi .

Äänestä

Somalimies tapasi heimoveljensä sosiaalitoimistossa ja purki tälle tuntojaan.
– Minä en ymmärrä, mitä ihmisillä oikein on meitä vastaan täällä Suomessa. Emmehän me ole koskaan tehneet mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyvä maa asua kirjoitti:

Jos ei nyt satu olemaan SUOMALAINEN.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu