Onko pienellä ihmisellä mahdollisuutta...?

mini-ihminen

Olen jo pidempään haaveillut omasta doggista, mutta ongelmana on se että olen niin pienikokoinen. Tiedän kyllä,että tämän koinen koira vetää isommankin miehen mukanaan jos niin haluaa. Joten kyselisinkin teiltä Tanskandoggien tuntijoilta mielipidettä asiaan. Miten oppivat kulkemaan hihnassa ja muutenkin miten helppoa koulutus rodun kohdalla oikeastaan on. (en ole aikaisemmin edes uskaltanut tutustua rotuun "perinpohjaisesti" koska olen ajatellut,etten koskaan voi tälläistä ISOA ja jaloa koiraa hankkia, ja vain kokoni vuoksi) Mutta nyt uteliaisuuttani teiltä kyselen josko tämä voisikin olla mahdollista.. (eipä taida olla) Kiitos kaikille kaikenlaisista vastauksista!

3

914

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hukka-Musti
    • Maddja

      Täällä 152cm nainen :)
      Ja kun otat sen dogin pienenä niin koulutuksenko muistat ;) Koulutus on kaiken A ja O etenkin tämmösen rodun omaavalla!

    • nainen minäkin

      Oma tanskikseni on 93cm säältään ja painoa on 84 kiloa, eli kuten itsekin tuumasit, se vetäisi niin halutessaan kumoon isommankin äijänkörilään. :) Eli pennusta saakka johdonmukainen koulutus (kuten kaikilla koirilla) ja jämpti ote niin siinä sinulle mainio koira. Tanskis on iso mutta lempeä. Minusta voit hyvillä mielin toteuttaa haaveesi koiramaailman apollosta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      42
      3394
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1984
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1729
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1527
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1508
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      9
      1391
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1377
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1227
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1125
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1102
    Aihe