Windows Mail

Miten saan Windows Mailiin 2 erillistä "sähköpostilaatikkoa"? Tilien luominen onnistuu, mutta molempien sähköpostit päätyvät samaan laatikkoon! Outlook Expressissä oli poistuessa kohta "kirjaa käyttäjä ulos" mutta Vistassa on vain lopeta. Miten saan ongelman ratkaistus?
3526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tee kaksi imap-tiliä, jolloin molempien postit ohjautuvat omiin postikansioihin.

Äänestä
  • Voisitko neuvoa, kuinka nuo imap-tilit tehdään?

    Äänestä

  • Polka kirjoitti:

    Voisitko neuvoa, kuinka nuo imap-tilit tehdään?

    Kohdassa "Määritä sähköpostipalvelimet" valitse "Saapuvan sähköpostin palvelimen laji" kohtaan "Imap" ja jatka asetusten määrittämistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Polka kirjoitti:

Miten saan Windows Mailiin 2 erillistä "sähköpostilaatikkoa"? Tilien luominen onnistuu, mutta molempien sähköpostit päätyvät samaan laatikkoon! Outlook Expressissä oli poistuessa kohta "kirjaa käyttäjä ulos" mutta Vistassa on vain lopeta. Miten saan ongelman ratkaistus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu