Se lähtö laiturilta 0
tasan kello sejase.
Saapuu perille ei mihinkään
tasan
niinjaniin.
Seison asemalla
en missään
ja odotan
en mitään.
Tämä tapahtuu vain siksi,
etten enempää pettyisi.
Onko siis mittani täynnä
sinun turhia puheitasi
ja mitättömiä
lunastamattomia
lupauksiasi?
Selviänhän tästä
- en mistään -
petetyksi tulemisesta
ilman rakkautasi.
Jossakin odottaa uusi
ikuista optimistia.
Aikataulut muuttuneet?
8
372
Vastaukset
- padme_amidala
..se, kun olen jonkun kerran innoissani mennyt tapaamispaikalle odottamatta selvää vastausta ehdotelmiini. Nyt maltan odottaa kunnollista vastausta : )
Tälleen onkin hyvä vahvistaa asiat kyselemällä, vaikka runon muodossa. Sitten, kun kysyt asiaa aidolta kohteelta, muistathan laittaa tarkemmat koordinaatit : )
Kiitokset lauantaisesta lukuhetkestä : )- Kysyn vaan
itsestään selvä juttu sellaiselle, joka oikeasti on tulossa...
Kiitos kun kävit mukavine kommentteinesi, jälleen kerran!
- niin Menen
alamäkeä tänään n. Klo 13 jne
- edelleen
se on vaan huomiokyvystä kiinni tällä kertaa...
- Kysyn vaan
ylämäen vuoro? Moneltako...?
- Kysyn vaan
edelleen kirjoitti:
se on vaan huomiokyvystä kiinni tällä kertaa...
tuolla auringonkilossa pystyisi huomiokykynsä säilyttämään? Kuulutathan tulosi, rakas?
- Saanhan?
Aikataulut eivät ikinä muutu,
jos juna, bussi, laiva, taksi, metro, raitsikka, jne. tietäisi että sinä odotat laiturilla,
mutta kun ei voi tietää...- Kysyn vaan
lupaan vastaisuudessa aina ilmoittaa, millä asemalla tai laiturilla, mitä junaa/bussia/laivaa/raitsikkaa/lentovälinettä olen odottamassa. Uskotko?
Jaaaa.... mutta mihin ilmoitan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1076842
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h915105Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1113349Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333232Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska282391Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191746Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961391Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391332Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311246- 481014