Vento naputtaa

peruutettaessa

Elikä mistähän voisi johtua venton -97, 1,8, 90 hv naputtava ääni kun peruuttaa? Luulo oli että ulommat vetonivelet olisi vaihdettu keskenään jolloin naputus kuuluisi pakilla. No, vetonivelten uusiminen ei vaikuttanut ääntelyyn. Missä vika (kilometrejä n. 275000)?

4

783

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pojghåo

      vaihteistossa pakin ratas on saanut vähän pipiä.

      • odotettavissa

        että lakkaa pakki toimimasta tai jopa koko loota hajoaa, mikäli asialle ei tee jotain?


      • ypkry¨p
        odotettavissa kirjoitti:

        että lakkaa pakki toimimasta tai jopa koko loota hajoaa, mikäli asialle ei tee jotain?

        vaihdelaatikko on siitä merkillinen laite autossa, että se voi pienistä ylimääräisistä äänistä huolimatta toimia viellä pitkäänkin jos ajelee rauhallisesti.Kyseisessä tapauksessa kannattaisi vaihtaa vaihdelaatikosta öljyt, koska sieltä saattaa olla irronnut hammaspyöristä kappaleita.


      • kiittää!
        ypkry¨p kirjoitti:

        vaihdelaatikko on siitä merkillinen laite autossa, että se voi pienistä ylimääräisistä äänistä huolimatta toimia viellä pitkäänkin jos ajelee rauhallisesti.Kyseisessä tapauksessa kannattaisi vaihtaa vaihdelaatikosta öljyt, koska sieltä saattaa olla irronnut hammaspyöristä kappaleita.

        Peruutellaan rauhallisesti ja yritetään ajella eteenpäin enimmäkseen. Ja vaihdetaan öljyt, oiskohan magneetti propusta hyötyä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      121
      6922
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3797
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      186
      2615
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      286
      2500
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      196
      2121
    6. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      10
      1956
    7. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      300
      1820
    8. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      135
      1411
    9. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      72
      1336
    10. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      27
      1305
    Aihe