edessä ja siitähän väistämättä jää vanha kalusto.
eli nyt vinkkejä missä saa myytyä vanhat mutta erittäin hyväkuntoiset keittön tasot ja kaapistot.
eli nyt vinkkejä missä saa myytyä vanhat mutta erittäin hyväkuntoiset keittön tasot ja kaapistot.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Määrittele vanha ja hyväkuntoinen?
Kaikki yli parivuotiaat melliköökit ovat pääsääntöisesti roskiskamaa.
Vanhan sarjan täyspuiset eivät...
Ovatko kalusteet täyspuuta? Jos eivät, niin kippaa suoraan roskalavalle.
keittiön kaapeilla on kovaa kysyntää. Mitäänhän niistä ei makseta, mutta periaatteesta parempihan se on kierrättää kuin lyödä roskalavalle.
taas tänäpänä kun rahat on monilla tiukoilla.
Sekin on jo paljon kun joku edes vie pois vaikkei maksaisi mitään. Säästyy ainakin se roskalava- tai kaatopaikkamaksu.
Huuto netti tai keltsi eli ihan normaalit käytetyn kaman myyntikanavat. Jalopuisia tai mmuten umpipuisia kalusteita ei missään nimessä pidä hävittää roskalavalle tai polttoon. Kiljuen viedään jos et heittäydy ahneeksi.
mdf:t, viilut,lastulevytkin hyväkuntoisina ja siisteinä menee mutta hiljaisempaa on myynti. Seitkytluvun ja muut vanhat ja jo ostaessa halvat voi olla pakkopullaa.
sana "myynti". Ole tyytyväinen jos joku hakee ilmatteeksi.Tuskin sinä täysin ehjää keittiötä rupeet korjaa?
On sillä vanhalla keittiöllä sen verran arvoa, kun sen vie kaatopaikalle puujätteisiin niin lämpöä kehittää jossain pannussa hakkeena. Kyllähän niitä kyselijöitä on mut kun kauppaa et tu hakeen ja purkaan pois ni mieli muuttuu. Helpoimmalla pääsee kun ajaa vanhat romut kaatopaikalle, kierrätystä sekin on
Puolitoista vuotta sitten oli meillä samatilanne. otettiin kuvia keittiöstä ja laitettiin huutonettiin.
kalusteet saatiin hyvin kaupaksi ja huutaja haki pois. aina kannattaa kokeilla.... tänä aikana on monella rahat tiukalla, kun on työttömäksi.lomautetuksi ym.. joutunut
Paikalliset lehdet, Keltainen Pörssi, Huuto.net.
Eiköhän nuo ne tärkeimmät.
Tosin ei vanhojen kalusteiden myynti taida niin helppoa olla ja kuka niistä mitä maksaa.
Itse olin tyytyväinen kun sain ne hakupalkalla pois, mutta ne ei olleetkaan hyväkuntoiset-
Tokihan erittäin hyväkuntoisille kalusteille ottajia on kun vaan sattuu kohdalle. Joku voi jotain maksaakkin.